Nobo Premium Plus Widescreen Steel Magnetic Whiteboard 1550x870mm
- Brand: Nobo
- Category:
- SKU: 1915373
- EAN: 5028252611954
Offer details
Related Products
Description
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Frame | Yes |
| Magnetic | Yes |
| Surface material | Steel |
| Frame material | Aluminium |
| Installation type | Fixed |
| Diagonal | 177.8 cm (70") |
| Working area | 1536 x 858 mm |
| Product colour | Aluminium, White |
| Number of boards | 1 |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 8.07 kg |
| Depth | 17 mm |
| Width | 1568 mm |
| Height | 890 mm |
| Technical details | |
| Frame | Yes |
| Magnetic | Yes |
| Surface material | Steel |
| Frame material | Aluminium |
| Installation type | Fixed |
| Diagonal | 177.8 cm (70") |
| Working area | 1536 x 858 mm |
| Product colour | Aluminium, White |
| Colour | |
| Product colour | Aluminium, White |
| Packaging content | |
| Pen tray included | Yes |
| Number of markers included | 1 |
| Marker included | Yes |