Nobo Premium Plus Enamel Magnetic Whiteboard 1500x1000mm
- Brand: Nobo
- Category:
- SKU: 1915146
- EAN: 5028252608183
Offer details
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | £214.07 | ||
| Amazon | New | £211.36 | ||
| Amazon | New | £211.36 |
Related Products
Description
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Frame | Yes |
| Magnetic | Yes |
| Surface material | Enamel |
| Frame material | Aluminium |
| Installation type | Fixed |
| Working area | 1476 x 966 mm |
| Product colour | Aluminium, White |
| Number of boards | 1 |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 12.3 kg |
| Depth | 17 mm |
| Width | 1508 mm |
| Height | 998 mm |
| Technical details | |
| Frame | Yes |
| Magnetic | Yes |
| Surface material | Enamel |
| Frame material | Aluminium |
| Installation type | Fixed |
| Working area | 1476 x 966 mm |
| Product colour | Aluminium, White |
| Colour | |
| Product colour | Aluminium, White |
| Packaging content | |
| Pen tray included | Yes |
| Number of markers included | 1 |
| Marker included | Yes |