Nobo Premium Plus Cork Lockable Notice Board Hinged Door 4xA4
- Brand: Nobo
- Category:
- SKU: 1902561
- EAN: 5028252063883
Offer details
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | £200.61 | ||
| Amazon | New | £200.61 | ||
| Amazon | New | £120.99 |
Related Products
Description
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Format | Standard |
| Product colour | Brown, Silver |
| Key lock | Yes |
| Frame material | Aluminium |
| Frame | Yes |
| Door type | Swing |
| Door material | Glass |
| Proper use | Indoor |
| Surface material | Cork |
| Weight & dimensions | |
| Width | 532 mm |
| Height | 692 mm |
| Depth | 37 mm |
| Weight | 4.97 kg |
| Package width | 572 mm |
| Package height | 732 mm |
| Package depth | 77 mm |
| Package weight | 6.5 kg |
| Packaging data | |
| Package width | 572 mm |
| Package height | 732 mm |
| Package depth | 77 mm |
| Package weight | 6.5 kg |
| Technical details | |
| Format | Standard |
| Product colour | Brown, Silver |
| Key lock | Yes |
| Frame material | Aluminium |
| Frame | Yes |
| Door type | Swing |
| Door material | Glass |
| Country of origin | Portugal |
| Proper use | Indoor |
| Surface material | Cork |
| Other features | |
| Country of origin | Portugal |