Nobo Infinity Frameless Magnetic Whiteboard 900x600mm
- Brand: Nobo
- Category:
- SKU: 1915714
- EAN: 5028252645515
Offer details
Related Products
Description
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Magnetic | Yes |
| Surface material | Steel |
| Orientation | Horizontally/Vertically |
| Installation type | Fixed |
| Working area | 900 x 600 mm |
| Product colour | White |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 4.47 kg |
| Depth | 15 mm |
| Width | 600 mm |
| Height | 900 mm |
| Technical details | |
| Magnetic | Yes |
| Surface material | Steel |
| Orientation | Horizontally/Vertically |
| Installation type | Fixed |
| Working area | 900 x 600 mm |
| Product colour | White |
| Colour | |
| Product colour | White |