Nobo Impression Pro Steel Magnetic Mobile Whiteboard 1200x900mm
- Brand: Nobo
- Category:
- SKU: 1901029
- EAN: 5028252118286
Offer details
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | £681.99 | ||
| Amazon | New | £389.10 |
Related Products
Description
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Frame | Yes |
| Magnetic | Yes |
| Surface material | Steel |
| Frame material | Aluminium |
| Orientation | Horizontally |
| Installation type | Portable |
| Working area | 1200 x 900 mm |
| Product colour | White |
| Packaging data | |
| Package width | 1065 mm |
| Package height | 140 mm |
| Package depth | 1405 mm |
| Package weight | 24.6 kg |
| Technical details | |
| Package width | 1065 mm |
| Package height | 140 mm |
| Package depth | 1405 mm |
| Frame | Yes |
| Magnetic | Yes |
| Surface material | Steel |
| Frame material | Aluminium |
| Orientation | Horizontally |
| Installation type | Portable |
| Working area | 1200 x 900 mm |
| Package weight | 24.6 kg |
| Product colour | White |
| Colour | |
| Product colour | White |
| Packaging content | |
| Pen tray included | Yes |
| Marker included | Yes |