Nobo Essence Steel Magnetic Whiteboard 240x120cm
- Brand: Nobo
- Category:
- SKU: 1905214
- EAN: 5028252504928
Offer details
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | £263.75 |
Related Products
Description
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Frame | Yes |
| Country of origin | Portugal |
| Magnetic | Yes |
| Surface material | Steel |
| Frame material | Aluminium |
| Orientation | Horizontally |
| Installation type | Fixed |
| Working area | 2400 x 1200 mm |
| Product colour | White |
| Packaging data | |
| Package width | 1300 mm |
| Package height | 50 mm |
| Package depth | 2500 mm |
| Package weight | 23 kg |
| Technical details | |
| Package width | 1300 mm |
| Package height | 50 mm |
| Package depth | 2500 mm |
| Frame | Yes |
| Country of origin | Portugal |
| Magnetic | Yes |
| Surface material | Steel |
| Frame material | Aluminium |
| Orientation | Horizontally |
| Installation type | Fixed |
| Working area | 2400 x 1200 mm |
| Package weight | 23 kg |
| Product colour | White |
| Colour | |
| Product colour | White |
| Packaging content | |
| Pen tray included | Yes |
| Mounting kit | Yes |
| Other features | |
| Country of origin | Portugal |