Nobo Essence Enamel Magnetic Whiteboard 60x45cm
- Brand: Nobo
- Category:
- SKU: 1915445
- EAN: 5028252615655
Offer details
Related Products
Description
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Frame | Yes |
| Magnetic | Yes |
| Surface material | Enamel |
| Frame material | Aluminium |
| Installation type | Fixed |
| Product colour | White |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 1.6 kg |
| Depth | 14 mm |
| Width | 595 mm |
| Height | 438 mm |
| Technical details | |
| Frame | Yes |
| Magnetic | Yes |
| Surface material | Enamel |
| Frame material | Aluminium |
| Installation type | Fixed |
| Product colour | White |
| Colour | |
| Product colour | White |
| Packaging content | |
| Pen tray included | Yes |