Nobo Essence A1 A-Frame Pavement Sign
- Brand: Nobo
- Category:
- SKU: 1902206
- EAN: 5028252193603
Offer details
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | £243.88 | ||
| Amazon | New | £200.86 | ||
| Amazon | New | £409.11 | ||
| Amazon | New | £263.49 | ||
| Amazon | New | £263.46 | ||
| Amazon | New | £200.65 | ||
| Amazon | New | £252.95 | ||
| Amazon | New | £234.11 | ||
| Amazon | New | £200.86 | ||
| Amazon | New | £223.47 |
Description
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Frame | Yes |
| Format | A1 |
| Type | Portable bulletin board |
| Weatherproof | Yes |
| Material | Aluminium, PVC, Steel |
| Product colour | Silver |
| Weight & dimensions | |
| Frame width | 3.2 cm |
| Width | 605 mm |
| Height | 1095 mm |
| Package width | 705 mm |
| Package height | 90 mm |
| Package depth | 1190 mm |
| Package weight | 9.2 kg |
| Packaging data | |
| Package width | 705 mm |
| Package height | 90 mm |
| Package depth | 1190 mm |
| Package weight | 9.2 kg |
| Technical details | |
| Package width | 705 mm |
| Package height | 90 mm |
| Package depth | 1190 mm |
| Frame | Yes |
| Format | A1 |
| Type | Portable bulletin board |
| Country of origin | China |
| Weatherproof | Yes |
| Material | Aluminium, PVC, Steel |
| Product colour | Silver |
| Colour | |
| Product colour | Silver |
| Other features | |
| Country of origin | China |