Neomounts NSVGALOCK Safety cable with lock - universal
- Brand: Neomounts
- Category:
- SKU: NSVGALOCK
- EAN: 8717371440749
Offer details
Trade Prices
| Distributor | Product | SKU | Stock | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|---|
|
Vg Lock nd Securiy Cle |
NSVGALOCK | |||
|
NEWSTAR 2M VGA LOCK CABLE View on Xvantage |
Q610187 | |||
|
IT Neomounts 2 meter VGA security cable lock. All-in-one solution for use on the VGA-Port. NSVGALOCK |
AVNEO8609 | |||
|
NSVGALOCK VGA Security Lock - Security cable lock - silver - 2 m View on InTouch |
2876035 | |||
|
NSVGALOCK Safety cable with lock - universal - silver |
NSVGALOCK | |||
| Ingram Micro CS |
NEWSTAR 2M VGA LOCK CABLE |
Q610187 |
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | £25.00 | ||
| Amazon | New | £25.00 |
Description
Most systems on the market use easy to disconnect systems with glue that can easily be taken off your hardware. By using this new system the thief has to break your VGA port. After breaking the VGA port, the PC, monitor or Beamer is useless and hard to sell. Thieves will think twice before stealing hardware when fitted with this VGA LOCK!
Act now! Protect your hardware with this VGA LOCK and decrease theft!
All installation material is included with the product.
Specifications
| Mounting | |
|---|---|
| Product colour | Silver |
| Features | |
| Product colour | Silver |
| Technical details | |
| Product colour | Silver |
| Package weight | 300 g |
| Package depth | 30 mm |
| Package width | 150 mm |
| Package height | 260 mm |
| Master (outer) case net weight | 9.5 kg |
| Country of origin | China |
| Colour | |
| Product colour | Silver |
| Packaging data | |
| Package weight | 300 g |
| Package depth | 30 mm |
| Package width | 150 mm |
| Package height | 260 mm |
| Weight & dimensions | |
| Package weight | 300 g |
| Package depth | 30 mm |
| Package width | 150 mm |
| Package height | 260 mm |
| Logistics data | |
| Master (outer) case width | 280 mm |
| Master (outer) case length | 510 mm |
| Master (outer) case height | 350 mm |
| Master (outer) case gross weight | 11.5 kg |
| Products per master (outer) case | 30 pc(s) |
| Master (outer) case net weight | 9.5 kg |
| Products per pallet (EU) | 489 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 7326909890 |