Lenovo Pro Wired Stereo VOIP Headset Head-band Office/Call center Black
- Brand: Lenovo
- Category:
- SKU: 4XD0S92991
- EAN: 0193386548805 0195042882568
Offer details
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | £80.52 | ||
| Amazon | New | £79.47 | ||
| Amazon | New | £96.48 | ||
| Amazon | New | £128.86 | ||
| Amazon | New | £108.90 | ||
| Amazon | New | £125.67 | ||
| Amazon | New | £92.55 | ||
| Amazon | New | £101.36 | ||
| Amazon | New | £110.04 | ||
| Amazon | New | £128.69 |
Related Products
Description
Specifications
| Performance | |
|---|---|
| Product type | Headset |
| Microphone type | Boom |
| Recommended usage | Office/Call center |
| Wearing style | Head-band |
| Product colour | Black |
| Operating temperature (T-T) | -10 - 50 °C |
| Storage temperature (T-T) | -30 - 80 °C |
| Certification | CB FCC IC CE ACMA EAC VCCI KCC |
| Technical details | |
| Wearing style | Head-band |
| Product colour | Black |
| Design | |
| Product type | Headset |
| Microphone type | Boom |
| Wearing style | Head-band |
| Product colour | Black |
| Certification | CB FCC IC CE ACMA EAC VCCI KCC |
| Harmonized System (HS) code | 85183000 |
| Ports & interfaces | |
| Connectivity technology | Wired |
| 3.5 mm connector | Yes |
| USB connectivity | Yes |
| Bluetooth | No |
| Headphones | |
| Ear coupling | Supraaural |
| Headphone frequency | 150 - 7000 Hz |
| Impedance | 32 Ω |
| Headphone sensitivity | 93.6 dB |
| Driver unit | 2.8 cm |
| Microphone | |
| Microphone type | Boom |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | -10 - 50 °C |
| Storage temperature (T-T) | -30 - 80 °C |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 142 g |
| Packaging data | |
| Package width | 209.5 mm |
| Package height | 52 mm |
| Package depth | 178 mm |
| Package weight | 307 g |
| Certificates | |
| Certification | CB FCC IC CE ACMA EAC VCCI KCC |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85183000 |
| Supplier features | |
| Harmonized System (HS) code | 85183000 |
| Other features | |
| Harmonized System (HS) code | 85183000 |