Lenovo 4X91U92143 USB cable USB4 Gen 2x2 1.5 m USB C 20 Gbit/s Black
- Brand: Lenovo
- Category:
- SKU: 4X91U92143
- EAN: 0195892141655
- Sell Price:
- Contract No:
- Account price:
USB 20Gbps USB‑C to USB‑C Cable 1.5m
Offer details
Trade Prices
| Distributor | Product | SKU | Stock | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|---|
|
Us Cle Us4 Gen 2X2 1.5 M |
4X91U92143 | Register free see stock | ||
| Alternative Suppliers | |||||
|---|---|---|---|---|---|
|
EU Product - USB 20 Gbit/s USB-C-auf-USB-C-Kabel (1 5 m) |
4X91U92143 | Register free see stock | ||
Related Products
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: PCs/Workstations
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
Description
Stay connected with USB-C hosts and devices by the Lenovo USB4 20Gbps USB-C to C Cable 1.5m. It supports 20Gbps data rate, 48V/5A 240W Power. It supports Gen40 and previous gens Monitors.
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Connector 1 form factor | Straight |
| Connector 2 form factor | Straight |
| USB version | USB4 Gen 2x2 |
| Connector 1 | USB C |
| Connector 2 | USB C |
| Cable length | 1.5 m |
| Product colour | Black |
| Certification | RoHS |
| Power consumption | 240 W |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Maximum resolution | 7680 x 4320 pixels |
| Maximum refresh rate | 60 Hz |
| Maximum data transfer rate | 20 Gbit/s |
| Cable diameter | 5.5 mm |
| Weight | 90 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
| Cable diameter | 5.5 mm |
| Cable length | 1.5 m |
| Weight | 90 g |
| Package width | 200 mm |
| Package depth | 225 mm |
| Package height | 20 mm |
| Package weight | 95 g |
| Package type | Bag |
| Packaging data | |
| Package width | 200 mm |
| Package depth | 225 mm |
| Package height | 20 mm |
| Package weight | 95 g |
| Package type | Bag |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Ports & interfaces | |
| USB version | USB4 Gen 2x2 |
| Connector 1 | USB C |
| Connector 2 | USB C |
| Technical details | |
| Product colour | Black |
| Certificates | |
| Certification | RoHS |
| Other features | |
| Package type | Bag |
| Product colour | Black |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |