Offer details
Trade Prices
| Distributor | Product | SKU | Stock | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|---|
|
PRO 900 Spare Headset *EOL* |
GN21-0919 | |||
|
PRO 900 HEADSET View on Xvantage |
Q711976 | |||
|
PRO 900 series Hedse |
14401-08 | |||
| Ingram Micro CS |
PRO 900 HEADSET |
Q711976 |
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | £103.50 | ||
| Amazon | New | £113.21 | ||
| Amazon | New | £139.34 |
Related Products
Description
Replacement headset for Jabra PRO 920 and Jabra PRO 930.
Specifications
| Performance | |
|---|---|
| Product type | Headset |
| Microphone type | Boom |
| Recommended usage | Office/Call center |
| Country of origin | China |
| Compatible products | Pro 920/930 |
| Headset type | Monaural |
| Wearing style | Ear-hook |
| Product colour | Black |
| Brand compatibility | Jabra |
| Technical details | |
| Compatible products | Pro 920/930 |
| Headset type | Monaural |
| Wearing style | Ear-hook |
| Product colour | Black |
| Country of origin | China |
| Design | |
| Product type | Headset |
| Microphone type | Boom |
| Compatible products | Pro 920/930 |
| Headset type | Monaural |
| Wearing style | Ear-hook |
| Product colour | Black |
| Harmonized System (HS) code | 85183000 |
| Ports & interfaces | |
| Connectivity technology | Wireless |
| USB connectivity | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Headphones | |
| Ear coupling | Supraaural |
| Microphone | |
| Microphone type | Boom |
| Battery | |
| Battery operated | Yes |
| Battery type | Built-in battery |
| Packaging data | |
| Package width | 90 mm |
| Package height | 190 mm |
| Package depth | 20 mm |
| Package weight | 40 g |
| Logistics data | |
| Master (outer) case width | 374 mm |
| Master (outer) case length | 282 mm |
| Master (outer) case height | 288 mm |
| Master (outer) case gross weight | 3.2 kg |
| Products per master (outer) case | 72 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 85183000 |
| Supplier features | |
| Country of origin | China |
| Harmonized System (HS) code | 85183000 |
| Other features | |
| Country of origin | China |
| Compatibility | Jabra PRO 900 |
| Brand compatibility | Jabra |
| Harmonized System (HS) code | 85183000 |