Offer details
Trade Prices
| Distributor | Product | SKU | Stock | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|---|
|
LINK EHS adapter Cisco 8941 & 8945 |
GN21-0037 | |||
|
EHS-ADAPTER F. PRO 94XX PRO View on Xvantage |
Q712003 | |||
|
EHS-ADAPTER FOR 94XX |
54965 | |||
|
LINK - Headset adapter for wireless headset, VoIP phone - for Cisco Unified IP Phone 8941 Slimline, 8941 Standard, 8945 Slimline, 8945 Standard View on InTouch |
3389485 | |||
|
LINK EHS-dper |
14201-41 | |||
| Ingram Micro CS |
EHS-ADAPTER F. PRO 94XX PRO |
Q712003 | |||
|
LINK EHS SOLUTION 14201-41 |
JAB01746 | |||
|
LINK EHS SOLUTION 14201-41 |
JAB01746 |
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | £49.30 | ||
| Amazon | New | £35.76 | ||
| Amazon | New | £49.30 | ||
| Amazon | New | £35.76 | ||
| Amazon | New | £35.76 | ||
| Amazon | New | £49.30 |
Related Products
Description
The Jabra LINK™ 14201-41 enables remote Electronic Hook Switch Control (EHS) with Jabra wireless headsets and the Cisco Unified IP deskphone 8941 and 8945.
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Product type | EHS adapter |
| Bluetooth | Yes |
| Brand compatibility | Cisco |
| Product colour | Black |
| Compatibility | Jabra PRO 9400, 920, 925 Cisco Unified IP 8941, 8945 |
| Country of origin | China |
| Electronic hook switch (EHS) | Yes |
| Technical details | |
| Product type | EHS adapter |
| Package weight | 40 g |
| Brand compatibility | Cisco |
| Product colour | Black |
| Compatibility | Jabra PRO 9400, 920, 925 Cisco Unified IP 8941, 8945 |
| Harmonized System (HS) code | 85189000 |
| Ports & interfaces | |
| Bluetooth | Yes |
| Weight & dimensions | |
| Package weight | 40 g |
| Package width | 160 mm |
| Package depth | 230 mm |
| Package height | 20 mm |
| Packaging data | |
| Package weight | 40 g |
| Package width | 160 mm |
| Package depth | 230 mm |
| Package height | 20 mm |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Master (outer) case width | 167 mm |
| Master (outer) case length | 595 mm |
| Master (outer) case height | 399 mm |
| Master (outer) case gross weight | 5.03 kg |
| Products per master (outer) case | 96 pc(s) |
| Country of origin | China |
| Harmonized System (HS) code | 85189000 |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |