Offer details
Trade Prices
| Distributor | Product | SKU | Stock | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|---|
|
Evolve2 85 Deskstand USB-C - Beige *EOL* |
GN21-1645 | |||
|
EVOLVE2 85 DESKSTANDUSB-C BEIGE View on Nimans |
67134 | |||
|
Evolve2 85 Desksnd, US-C, |
14207-68 | |||
|
opladningsstander |
360402 |
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | £88.01 |
Related Products
Description
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Product type | Base station |
| Bluetooth | Yes |
| Brand compatibility | Jabra |
| Product colour | Beige |
| Compatibility | Evolve2 85 |
| Country of origin | China |
| Technical details | |
| Product type | Base station |
| Package weight | 263.1 g |
| Brand compatibility | Jabra |
| Product colour | Beige |
| Compatibility | Evolve2 85 |
| Harmonized System (HS) code | 85189000 |
| Ports & interfaces | |
| Bluetooth | Yes |
| Weight & dimensions | |
| Package weight | 263.1 g |
| Package width | 150 mm |
| Package depth | 43 mm |
| Package height | 100 mm |
| Power | |
| USB connector type | USB Type-C |
| Packaging data | |
| Package weight | 263.1 g |
| Package width | 150 mm |
| Package depth | 43 mm |
| Package height | 100 mm |
| Logistics data | |
| Master (outer) case width | 172 mm |
| Master (outer) case length | 320 mm |
| Master (outer) case height | 400 mm |
| Master (outer) case gross weight | 7.7 kg |
| Products per master (outer) case | 27 pc(s) |
| Country of origin | China |
| Harmonized System (HS) code | 85189000 |