Offer details
Trade Prices
| Distributor | Product | SKU | Stock | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|---|
|
POLY VOY LEGEND 50 HEADSET View on Webshop open_in_new |
AT9M9AA#ABB | Register free see stock | ||
|
POLY VOY LEGEND 50 HEADSET |
AT9M9AA#ABB | |||
|
Poly Voyager Legend 50 UC - Headset - in-ear - Bluetooth - wireless - USB-C via Bluetooth adapter - black |
W129089704 | |||
|
Poly Voyger Legend 50 - |
AT9M9AA | |||
|
HP POLY Voyager Legend 50 UC BT b |
561385 | |||
|
HP Poly Voyager Legend 50 Headset UC |
35479J | |||
|
HP Poly Voyager Legend 50 Headset UC |
35479J | |||
|
VOYAGER LEGEND 50 HEADSET UC |
PY60052 | |||
|
VOYAGER LEGEND 50 HEADSET UC |
PY60052 | |||
| Alternative Suppliers | |||||
|---|---|---|---|---|---|
|
POLY VOY LEGEND 50 HEADSET |
CLAT9M9AA#ABB | Register free see stock | ||
Related Products
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
Reasons To Buy
World getting too loud? Let AI handle it
Whether at your desk, at a cafe, or on the street on a windy day, Poly NoiseBlockAI and WindSmart technologies ensure you enjoy uninterrupted, high-quality calls by blocking out unwanted background noise. Your voice? Always at the forefront.
Years of innovation for the ideal fit
A legend revamped. Built over decades of innovation, lightweight and thoroughly tested for quality, the Poly Voyager Legend 50 UC Bluetooth® headset offers our most comfortable fit yet for all-day wear.
Move effortlessly through the day
Enjoy hands-free mobility with a headset that transitions effortlessly: home, office and everywhere in between. Connect easily to your devices with Bluetooth® for a truly flexible work experience.
Description
Silence the world around you. Setting the standard for legendary audio and design, the Poly Voyager Legend 50 UC Bluetooth headset is now optimized with NoiseBlockAI for a consistent call experience anywhere, anytime.
Specifications
| Performance | |
|---|---|
| Country of origin | Vietnam |
| Product colour | Black |
| Wireless charging | Yes |
| Colour name | Black |
| Technical details | |
| Product colour | Black |
| Country of origin | Vietnam |
| Box contents | USB Type-C charging cable; Quick start guide; Headset; Charging case; BT700 Bluetooth Type-C adapter; USB Type-C to USB Type-A adapter |
| Sustainability compliance | Yes |
| Sustainability certificates | TCO |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 20 |
| General Product Safety Regulation (GPSR) URL | https://kaas.hpcloud.hp.com/pdf-public/pdf_11069394_en-US-1.pdf |
| Design | |
| Product colour | Black |
| Colour name | Black |
| Battery | |
| Wireless charging | Yes |
| Software | |
| Windows operating systems supported | Windows 11 |
| Mac operating systems supported | MacOS |
| Bundled software | Poly Lens |
| System requirements | |
| Windows operating systems supported | Windows 11 |
| Mac operating systems supported | MacOS |
| Other operating systems supported | Android, iOS |
| Sustainability | |
| Sustainability compliance | Yes |
| Sustainability certificates | TCO |
| Packaging data | |
| Package width | 91 mm |
| Package height | 145 mm |
| Package depth | 55 mm |
| Package weight | 220 g |
| Bundled software | Poly Lens |
| Packaging content | |
| Bundled software | Poly Lens |
| Box contents | USB Type-C charging cable; Quick start guide; Headset; Charging case; BT700 Bluetooth Type-C adapter; USB Type-C to USB Type-A adapter |
| Charging stand | Yes |
| Supplier features | |
| Country of origin | Vietnam |
| Other features | |
| Country of origin | Vietnam |
| Compatibility | Compatible with PCs and smartphones via Bluetooth, USB Type-C BT700 adapter or USB Type-C/A adapter |
| Bundled software | Poly Lens |
| Compatible operating systems | Windows 11; macOS; Android™; iOS |
| Other operating systems supported | Android, iOS |
| Colour name | Black |
| UNSPSC-code | 43191638 |