HP CE516A Transfer-kit, 150K pages for HP CLJ CP 5525/LaserJet 700 M775
- Brand: HP
- Category:
- SKU: CE516A
- EAN: 0886112880651 5711045561542 57 ...5561542 5711045561559 5704327961024 0806298138322 4057033266862 0791836492489 0823887439929 0754563768135 0645380053729 4057033575254 0805095895537 0804891041308 0779177481072 0809391357133 8861128806514 0700736887394 5054629151334 0642125217903 0640206586733 4250905252653 0638865709198 0801593190976 0806791992285 0809301974245 5054533210400 0809190628700 0804993453979 0659223184563 5054484210405 0779184029274 0728131100900 0823019604843 0848961054119 8489610541196 5054629942468 2021400392807more
Offer details
Trade Prices
| Distributor | Product | SKU | Stock | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|---|
|
OEM HP CE516A Transfer Belt |
OHPCE516A | |||
|
Transfer Kit 150k CLJ CP5525 CE516A |
HPCE516A | |||
|
CP5525DN/750DN ITB Maintenance Kit |
HPCC52267910 | |||
|
LaserJet CE516A Transfer Kit |
CE516A | |||
|
Secondary Transfer Roller without roller |
CC522-67911 | |||
|
- Printer transfer kit - for Color LaserJet Enterprise CP5525, M750, MFP M775; LaserJet Managed MFP M775 |
2593503 | |||
|
rnsfer Ki M775 |
CE516A | |||
|
I Repir Ki Includes |
CC522-67911 | |||
|
I Minennce Ki |
CC522-67910 | |||
|
TRANSFER BELT LJ-M775/CLJ-M750 |
CC522-67910 | |||
|
INTERMEDIATE TRANSFER ASSY ITB |
CC522-67911 | |||
|
LaserJet CE516A Transfer Kit |
CE516A | |||
|
INTERMEDIATE TRANSFER BELT MAINTENANCE KIT LJ CP5525/CP5225/M775/M750 |
CC522-67910 | |||
|
INTERMEDIATE TRANSFER BELT MAINTENANCE KIT LJ CP5525/CP5225/M775/M750 |
CC522-67911 | |||
|
INTERMEDIATE TRANSFER BELT MAINTENANCE KIT LJ CP5525/CP5225/M775/M750 |
CE516A | |||
|
INTERMEDIATE TRANSFER BELT MAINTENANCE KIT LJ CP5525/CP5225/M775/M750 |
CE710-69003 | |||
|
HP - overførselspakke for printer |
294280 | |||
|
LASERJET IMAGE TRANSFER KIT View on Xvantage |
9437CCL | |||
| Ingram Micro CS |
LASERJET IMAGE TRANSFER KIT |
9437CCL | |||
|
- printer transfer kit |
STD10231531 | |||
|
HP LaserJet transfer kit for CP5525, M750, M775 series, 150,000 page yield, 90 day HP warranty View on InTouch |
2593503 | |||
|
CE516A Transfer Belt Assembly |
CE516A | |||
|
LJ700 TRANSFER BELTLJ700 M775DN CP5525 |
HPCC522-67911 | |||
|
CP5225 TRANSFER KITCP5225 |
HPCE710-69003 | |||
|
CP5525 TRANSFER KITHP CP5525 M775Z |
HPCE516A | |||
|
LJ CE516A IMAGE TRANSFER |
HPCE516A | |||
|
LJ CE516A IMAGE TRANSFER |
HPCE516A | |||
|
*Non Cancellable/Non Returnable (NCNR)* LJ ENT M750/775Z/CP5525 TRANSFER KIT View on Webshop |
CE516A |
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Currys Business | HP - printer transfer kit | New | 16 hours ago | £394.78 |
| Amazon | New | 1027 hours ago | £275.00 | |
| Amazon | New | 1027 hours ago | £383.82 | |
| Amazon | New | 1027 hours ago | £404.11 | |
| Amazon | New | 1027 hours ago | £297.32 | |
| Amazon | New | 1027 hours ago | £347.68 | |
| Amazon | New | 1027 hours ago | £325.86 | |
| Amazon | New | 1027 hours ago | £367.81 | |
| Amazon | New | 1027 hours ago | £299.23 | |
| Amazon | New | 1027 hours ago | £454.71 | |
| Amazon | New | 1027 hours ago | £275.00 | |
| Amazon | New | 1027 hours ago | £302.86 | |
| Amazon | New | 1027 hours ago | £326.56 | |
| Amazon | New | 1027 hours ago | £291.93 | |
| Amazon | New | 1027 hours ago | £306.70 | |
| Amazon | New | 1027 hours ago | £258.32 |
Description
Compatible Printers: HP Color LaserJet Enterprise CP 5525 DN, HP Color LaserJet Enterprise M 750 n, HP Color LaserJet Enterprise M 750 xh, HP Color LaserJet Enterprise CP 5525 XH, HP Color LaserJet Enterprise CP 5525 Series, HP Color LaserJet Managed MFP M 775 zm, HP Color LaserJet Enterprise CP 5500 Series, HP Color LaserJet Enterprise M 750 dn, HP Color LaserJet Managed MFP M 775 hm, HP Color LaserJet Enterprise CP 5525 N, HP Color LaserJet Enterprise CP 5520 Series, HP LaserJet Enterprise 700 Color M 775 z MFP, HP LaserJet Enterprise 700 Color M 775 Series, HP LaserJet Enterprise 700 Color M 775 dn MFP, HP Color LaserJet Managed MFP M 775 fm, HP LaserJet Enterprise 700 Color M 775 zm MFP, HP LaserJet Enterprise 700 Color MFP M 775 z plus, HP Color LaserJet Managed MFP M 770 Series, HP LaserJet Enterprise 700 Color M 775 f MFP
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Country of origin | Japan |
| OEM code | CE516A |
| Print technology | Laser |
| HP segment | Business, Enterprise |
| Compatibility | HP LaserJet Enterprise 700 color MFP M775 / HP Color LaserJet Enterprise CP5525, M750 |
| Product type | Transfer kit |
| Weight & dimensions | |
| Width | 596 mm |
| Depth | 496 mm |
| Height | 234 mm |
| Weight | 5 kg |
| Package width | 596 mm |
| Package height | 234 mm |
| Package weight | 5 kg |
| Packaging data | |
| Package width | 596 mm |
| Package height | 234 mm |
| Package weight | 5 kg |
| Package depth | 496 mm |
| Technical details | |
| Country of origin | Japan |
| Print technology | Laser |
| Pallet size (EU) | 1200 x 1000 x 2350 mm |
| UNSPSC-code | 44103116 |
| Products per pallet | 40 pc(s) |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 1200 x 1000 x 2350 mm |
| Layers per pallet | 10 pc(s) |
| Package depth | 496 mm |
| Harmonized System (HS) code | 8443992550 |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 886112880651 |
| Brand-specific features | |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 886112880651 |
| Logistics data | |
| Master (outer) cases per pallet layer | 4 pc(s) |
| Pallet gross weight | 237 kg |
| Products per pallet | 40 pc(s) |
| Layers per pallet | 10 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 8443992550 |
| Other features | |
| Pallet gross weight | 237 kg |
| Pallet size (EU) | 1200 x 1000 x 2350 mm |
| UNSPSC-code | 44103116 |
| Products per pallet | 40 pc(s) |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 1200 x 1000 x 2350 mm |
| Layers per pallet | 10 pc(s) |