Offer details
Trade Prices
| Distributor | Product | SKU | Stock | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|---|
|
ENHAN ADHES SYNTH PAP-24IN 30 5M 135 View on Webshop |
C13S041617 | |||
|
Enhnc. dhesive Synheic |
C13S041617 | |||
|
- paper - 1 roll(s) - Roll A1 (61.0 cm x 30.5 m) |
STD10213369 | |||
|
Media, Media, Roll, Enhanced Adhesive Synthetic Paper Roll, Graphic Arts - Graphic and Signage Paper, 24" x 30.5m, 135 g/m2 View on InTouch |
825159 |
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | £205.35 |
Related Products
Description
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Roll width | 61 cm |
| Roll length | 30.5 m |
| Weight | 3.37 kg |
| Finish type | Matt |
| Size (imperial) | 61 cm (24") |
| Printing media thickness | 165 µm |
| Print media weight | 135 g/m² |
| Country of origin | Japan |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 3.37 kg |
| Package weight | 3.43 kg |
| Dimensions (WxDxH) | 120 x 123 x 652 mm |
| Package width | 120 mm |
| Package height | 120 mm |
| Package depth | 660 mm |
| Technical details | |
| Weight | 3.37 kg |
| Finish type | Matt |
| Size (imperial) | 61 cm (24") |
| Printing media thickness | 165 µm |
| Print media weight | 135 g/m² |
| Package weight | 3.43 kg |
| Dimensions (WxDxH) | 120 x 123 x 652 mm |
| Country of origin | Japan |
| Products per pallet | 48 pc(s) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Pallet gross width | 80 cm |
| Pallet gross length | 120 cm |
| Pallet gross height | 104 cm |
| Package width | 120 mm |
| Package height | 120 mm |
| Package depth | 660 mm |
| Master (outer) case width | 675 mm |
| Master (outer) case gross weight | 12 g |
| Master (outer) case length | 265 mm |
| Master (outer) case height | 260 mm |
| Products per pallet layer (UK) | 20 pc(s) |
| Products per pallet layer | 16 pc(s) |
| Products per pallet (UK) | 64 pc(s) |
| Products per master (outer) case | 4 pc(s) |
| Pallet width (UK) | 100 cm |
| Pallet length (UK) | 120 cm |
| Pallet height (UK) | 104 cm |
| Harmonized System (HS) code | 48025590 |
| Packaging data | |
| Package weight | 3.43 kg |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package width | 120 mm |
| Package height | 120 mm |
| Package depth | 660 mm |
| Logistics data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Pallet gross width | 80 cm |
| Pallet gross length | 120 cm |
| Pallet gross height | 104 cm |
| Master (outer) case width | 675 mm |
| Master (outer) case gross weight | 12 g |
| Master (outer) case length | 265 mm |
| Master (outer) case height | 260 mm |
| Products per pallet layer (UK) | 20 pc(s) |
| Products per pallet layer | 16 pc(s) |
| Products per pallet (UK) | 64 pc(s) |
| Products per master (outer) case | 4 pc(s) |
| Pallet width (UK) | 100 cm |
| Pallet length (UK) | 120 cm |
| Pallet height (UK) | 104 cm |
| Harmonized System (HS) code | 48025590 |
| Other features | |
| Products per pallet | 48 pc(s) |