Offer details
Trade Prices
| Distributor | Product | SKU | Stock | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|---|
|
DOUBLEWEIGHT MATTE PAP-24IN 25M 180 View on Webshop |
C13S041385 | |||
|
DOUBLEWEIGHT MATTE PAP-24IN 25M 180 |
C13S041385 | |||
|
Doubleweight Matte Paper - Matte - Roll A1 (61.0cm x 25m) - 180 g/m� - 1 roll(s) paper - for SureColor SC-P10000, P20000, P7500, P9500, T2100, T3100, T3400, T3405, T5100, T5400, T5405 |
C13S041385 | |||
|
Douleweigh Me Me Pper |
C13S041385 | |||
|
C13S041385 P MAT DE 180G |
C13S041385 | |||
|
Doubleweight Matte Paper - papir |
400050 | |||
|
Doubleweight Matte Paper - paper - matte - 1 roll(s) - Roll A1 (61.0cm x 25m) - 180 g/m² |
STD10228247 | |||
|
Media, Media, Roll, Doubleweight Matte Paper Roll, Graphic Arts - Graphic and Signage Paper, 24" x 25m, 180 g/m2 View on InTouch |
537246 | |||
|
DBL WEIGHT MATTE PAPER180gsm 24" x 25m |
EPSSO41385 |
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | £75.82 | ||
| Amazon | New | £75.81 |
Related Products
Description
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Roll width | 61 cm |
| Roll length | 25 m |
| Core diameter | 5.08 cm |
| Finish type | Matt |
| Print media weight | 180 g/m² |
| Country of origin | Japan |
| Paper brightness | 0.84 |
| Opacity | 0.94% |
| Weight & dimensions | |
| Package weight | 3.38 kg |
| Package width | 120 mm |
| Package height | 120 mm |
| Package depth | 660 mm |
| Technical details | |
| Finish type | Matt |
| Print media weight | 180 g/m² |
| Package weight | 3.38 kg |
| Country of origin | Japan |
| Products per pallet | 60 pc(s) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Pallet gross width | 80 cm |
| Pallet gross length | 120 cm |
| Pallet gross height | 75 cm |
| Package width | 120 mm |
| Package height | 120 mm |
| Package depth | 660 mm |
| Master (outer) case width | 125 mm |
| Master (outer) case gross weight | 3.3 g |
| Master (outer) case length | 650 mm |
| Master (outer) case height | 125 mm |
| Products per pallet layer (UK) | 12 pc(s) |
| Products per pallet layer | 10 pc(s) |
| Products per pallet (UK) | 72 pc(s) |
| Products per master (outer) case | 1 pc(s) |
| Pallet width (UK) | 100 cm |
| Pallet length (UK) | 120 cm |
| Pallet height (UK) | 75 cm |
| Harmonized System (HS) code | 48025590 |
| Packaging data | |
| Package weight | 3.38 kg |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package width | 120 mm |
| Package height | 120 mm |
| Package depth | 660 mm |
| Logistics data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Pallet gross width | 80 cm |
| Pallet gross length | 120 cm |
| Pallet gross height | 75 cm |
| Master (outer) case width | 125 mm |
| Master (outer) case gross weight | 3.3 g |
| Master (outer) case length | 650 mm |
| Master (outer) case height | 125 mm |
| Products per pallet layer (UK) | 12 pc(s) |
| Products per pallet layer | 10 pc(s) |
| Products per pallet (UK) | 72 pc(s) |
| Products per master (outer) case | 1 pc(s) |
| Pallet width (UK) | 100 cm |
| Pallet length (UK) | 120 cm |
| Pallet height (UK) | 75 cm |
| Other features | |
| Core diameter | 5.08 cm |
| Products per pallet | 60 pc(s) |
| Recommended usage | Inkjet printing |
| Paper brightness | 0.84 |
| Opacity | 0.94% |