Epson C13T580400/T5804 Ink cartridge yellow 80ml for Epson Stylus Pro 3800/3880
- Brand: Epson
- Category:
- SKU: C13T580400
- EAN: 0010343858800 8715946344973 50 ...6344973 5054484081357 8411100224371 5055344659617 5054629058909 0601000693973 5052733861330 0666667336243 5054230204948 3663341754741 5704327123729 5051964034001 4049982140720 5053676864013 5055860579079 5052454744585 5053973876931 4053617027812 4053162274754 5051395495891 0999992912494 5053973166018 5054533081352 0854432533557 3663341754734 5053973934327 0103438588000 5051749538915 0163120463985more
Offer details
Trade Prices
| Distributor | Product | SKU | Stock | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|---|
|
T5804 Yellow Ink Cartridge 80ml - C13T580400 |
EPT580400 | |||
|
INK CARTRIDGE YELLOW View on Xvantage |
235A933 | |||
|
STYLUS PRO 3800 YELLOW View on Webshop |
C13T580400 | |||
|
T5804 - 80 ml - yellow - original - ink cartridge - for Stylus Pro 3800, Pro 3880 |
235A933 | |||
|
Yellow Ink 80 ml |
C13T580400 | |||
|
T5804 CARTOUCHE DE ENCRE JAUNE CAPACITÉ STANDARD 80ML PACK DE 1 |
C13T580400 | |||
|
T5804 - gul - original - blækpat |
305864 | |||
| Ingram Micro CS |
INK CARTRIDGE YELLOW |
235A933 | |||
|
T5804 - yellow - original - ink cartridge |
STD10090679 | |||
|
Ink Cartridges, T580400, Singlepack, 1 x 80.0 ml Yellow View on InTouch |
1283350 | |||
|
PRO3880 YELLOW INKSTYLUS PRO 3800 3880 YELLOW |
EPST580400 |
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | £73.67 | ||
| Amazon | New | £67.40 | ||
| Amazon | New | £86.73 | ||
| Amazon | New | £60.95 | ||
| Currys Business | Epson T5804 - yellow - original - ink cartridge | New | 89 hours ago | £59.98 |
Related Products
Description
Compatible Printers: Epson Stylus Pro 3800, Epson Stylus Pro 3880, Epson Stylus Pro 3880 Designer Edition
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Colour ink type | Pigment-based ink |
| Type | Original |
| Ink type | Pigment-based ink |
| Colour ink cartridges quantity | 1 |
| OEM code | C13T580400 |
| Colour ink volume | 80 ml |
| Brand compatibility | Epson |
| Printing colours | Yellow |
| Country of origin | China |
| Print technology | Inkjet printing |
| Colour | Yes |
| Compatibility | Stylus Pro 3800, Pro 3880 |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Printing colours | Yellow |
| Country of origin | China |
| Print technology | Inkjet printing |
| Colour | Yes |
| Products per pallet layer (UK) | 600 pc(s) |
| Products per pallet layer | 420 pc(s) |
| Products per pallet (UK) | 3600 pc(s) |
| Pallet width (UK) | 100 cm |
| Pallet length (UK) | 120 cm |
| Pallet height (UK) | 120 cm |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Weight & dimensions | |
| Package depth | 100 mm |
| Package weight | 0.16 g |
| Width | 125 mm |
| Weight | 50 g |
| Package width | 35 mm |
| Package height | 80 mm |
| Height | 121 mm |
| Depth | 31 mm |
| Packaging data | |
| Package depth | 100 mm |
| Package weight | 0.16 g |
| Package width | 35 mm |
| Package height | 80 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Products per pallet | 2520 pc(s) |
| Logistics data | |
| Country of origin | China |
| Pallet gross width | 80 cm |
| Pallet gross length | 120 cm |
| Pallet gross height | 120 cm |
| Master (outer) case width | 270 mm |
| Master (outer) case length | 470 mm |
| Master (outer) case height | 145 mm |
| Products per master (outer) case | 30 pc(s) |
| Master (outer) case gross weight | 5.062 g |
| Products per pallet | 2520 pc(s) |
| Products per pallet layer (UK) | 600 pc(s) |
| Products per pallet layer | 420 pc(s) |
| Products per pallet (UK) | 3600 pc(s) |
| Pallet width (UK) | 100 cm |
| Pallet length (UK) | 120 cm |
| Pallet height (UK) | 120 cm |
| Other features | |
| Country of origin | China |