Epson C13T27114010/27XL Ink cartridge black high-capacity, 1.1K pages 17.7ml for Epson WF 3620
- Brand: Epson
- Category:
- SKU: C13T27114010
- EAN: 8715946533063 5054533575240 50 ...3575240 5054531414732 5054484575245 4053162425378 5054242309938 5054230965924 5054230928097 8412345621789 8412345621819 8411300217517 5052916880561more
Offer details
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | £37.49 | ||
| Amazon | New | £37.99 | ||
| Amazon | New | £38.72 | ||
| Amazon | New | £39.75 |
Related Products
Description
Compatible Printers: Epson WorkForce WF-7710 DWF, Epson WorkForce WF-7715 DWF, Epson WorkForce WF-7720 DTWF, Epson WorkForce WF-7700 Series, Epson WorkForce WF-7210 DTW, Epson WorkForce WF-3620 DWF, Epson WorkForce WF-7610 DWF, Epson WorkForce WF-7615 DWF, Epson WorkForce WF-3620 WF, Epson WorkForce WF-3600 Series, Epson WorkForce WF-7620 DTWF, Epson WorkForce WF-7600 Series, Epson WorkForce WF-3640 DTWF, Epson WorkForce WF-7110 DTW
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Black ink type | Pigment-based ink |
| Type | Original |
| Ink type | Pigment-based ink |
| OEM code | 27XL |
| Brand compatibility | Epson |
| Printing colours | Black |
| Cartridge capacity | High (XL) Yield |
| Country of origin | China |
| Compatibility | WF 36xx / 7110 / 76xx |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package type | Blister |
| Minimum order quantity | 4 pc(s) |
| Technical details | |
| Printing colours | Black |
| Cartridge capacity | High (XL) Yield |
| Package type | Blister |
| Country of origin | China |
| Minimum order quantity | 4 pc(s) |
| Products per pallet layer (UK) | 32 pc(s) |
| Products per pallet layer | 30 pc(s) |
| Products per pallet (UK) | 320 pc(s) |
| Pallet width (UK) | 100 cm |
| Pallet length (UK) | 120 cm |
| Pallet height (UK) | 175 cm |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Weight & dimensions | |
| Package depth | 64 mm |
| Package weight | 100 g |
| Package width | 118 mm |
| Package type | Blister |
| Package height | 150 mm |
| Packaging data | |
| Package depth | 64 mm |
| Package weight | 100 g |
| Package width | 118 mm |
| Package type | Blister |
| Package height | 150 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Products per pallet | 1200 pc(s) |
| Logistics data | |
| Country of origin | China |
| Pallet gross width | 80 cm |
| Pallet gross length | 120 cm |
| Pallet gross height | 175 cm |
| Products per master (outer) case | 4 pc(s) |
| Products per pallet | 1200 pc(s) |
| Minimum order quantity | 4 pc(s) |
| Products per pallet layer (UK) | 32 pc(s) |
| Products per pallet layer | 30 pc(s) |
| Products per pallet (UK) | 320 pc(s) |
| Pallet width (UK) | 100 cm |
| Pallet length (UK) | 120 cm |
| Pallet height (UK) | 175 cm |
| Other features | |
| Country of origin | China |