DICOTA Ultra Skin PRO 35.8 cm (14.1") Sleeve case Black
- Brand: Dicota
- Category:
- SKU: D31098
- EAN: 7640158663097 5054629927717
Offer details
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | £33.75 | ||
| Amazon | New | £38.04 | ||
| Amazon | New | £25.89 | ||
| Amazon | New | £31.92 | ||
| Amazon | New | £39.31 | ||
| Amazon | New | £36.49 | ||
| Amazon | New | £37.28 |
Description
Specifications
| Colour | |
|---|---|
| Surface coloration | Monochromatic |
| Weight & dimensions | |
| Maximum screen size | 35.8 cm (14.1") |
| Width | 264 mm |
| Weight | 200 g |
| Notebook compartment dimensions (W x D x H) | 350 x 245 x 30 mm |
| Height | 13 mm |
| Depth | 365 mm |
| Minimum screen size | 35.6 cm (14") |
| Features | |
| Product main colour | Black |
| Case type | Sleeve case |
| Integrated compartment(s) | Yes |
| Protection features | Scratch resistant |
| Material | Leather, Neoprene, Nylon |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Compatibility | Lenovo ThinkPad X1 Carbon, Lenovo ThinkPad T450, HP Elite Book 840 and more |
| Maximum screen size | 35.8 cm (14.1") |
| Design | |
| Case type | Sleeve case |
| Integrated compartment(s) | Yes |
| Protection features | Scratch resistant |
| Material | Leather, Neoprene, Nylon |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Compatibility | Lenovo ThinkPad X1 Carbon, Lenovo ThinkPad T450, HP Elite Book 840 and more |
| Maximum screen size | 35.8 cm (14.1") |
| Technical details | |
| Protection features | Scratch resistant |
| Material | Leather, Neoprene, Nylon |
| Compatibility | Lenovo ThinkPad X1 Carbon, Lenovo ThinkPad T450, HP Elite Book 840 and more |
| Case type | Sleeve case |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
| Other features | |
| Minimum screen size | 35.6 cm (14") |