DICOTA D31719 laptop case 39.6 cm (15.6") Backpack Black
- Brand: Dicota
- Category:
- SKU: D31719
- EAN: 7640158668962
Offer details
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | 10007 hours ago | £53.98 | |
| Amazon | New | 10007 hours ago | £40.90 | |
| Amazon | New | 10007 hours ago | £33.23 | |
| Amazon | New | 10007 hours ago | £48.93 | |
| Amazon | New | 10007 hours ago | £51.98 | |
| Amazon | New | 10007 hours ago | £39.35 | |
| Amazon | New | 10007 hours ago | £37.65 | |
| Amazon | New | 10007 hours ago | £34.89 | |
| Amazon | New | £69.78 |
Related Products
Description
Furthermore, this backpack features a practical slot for tablets up to 10.5". With its breathable back padding and padded shoulder straps, Backpack Gain is the perfect companion for comfortable transportation.A stylish, wireless mouse design scores well in any kind of business environment with its optical LED sensor featuring a resolution of 1000 dpi. Three buttons including the scroll function make for easy handling.
Specifications
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Maximum screen size | 39.6 cm (15.6") |
| Volume | 22 L |
| Width | 285 mm |
| Weight | 620 g |
| Height | 400 mm |
| Depth | 50 mm |
| Features | |
| Product main colour | Black |
| Case type | Backpack |
| Carrying handle(s) | Yes |
| Tablet compartment | Yes |
| Shoulder strap | Yes |
| Maximum screen size | 39.6 cm (15.6") |
| Closure type | Zipper |
| Design | |
| Case type | Backpack |
| Carrying handle(s) | Yes |
| Tablet compartment | Yes |
| Shoulder strap | Yes |
| Maximum screen size | 39.6 cm (15.6") |
| Technical details | |
| Shoulder strap | Yes |
| Case type | Backpack |
| Handle(s) | Yes |
| Carrying handle(s) | Yes |
| Harmonized System (HS) code | 42029291 |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 42029291 |
| Other features | |
| Handle(s) | Yes |