apg Solutions ECD410 Electronic cash drawer
- Brand: apg Solutions
- Category:
- SKU: ECD410-BLK
- EAN: 5706998800893
Offer details
Trade Prices
| Distributor | Product | SKU | Stock | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|---|
|
ECD410 410MM WIDE ENTRY LEVEL SLIDE OUT, BLACK, 8C4N, 24V RJ12/RJ12 |
ECD410-BLK | |||
|
ECD410 Slide Ou, lck |
ECD410-BLK | |||
|
ECD410 SLIDE-OUT BLACK CBL View on Xvantage |
1R80186 | |||
|
ECD410 SLIDE-OUT BLACK CBL View on Xvantage |
CM39795 | |||
|
ECD410, black |
apg410b | |||
| Ingram Micro CS |
ECD410 SLIDE-OUT BLACK CBL |
1R80186 | |||
| Ingram Micro CS |
ECD410 SLIDE-OUT BLACK CBL |
CM39795 | |||
|
ECD410, black |
STD10016695 |
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | £89.72 |
Related Products
Description
The ECD410 model is a hard wearing cash drawer with a high volume insert accepting the majority of European currencies, therefore it is the preferred choice of leading retailers worldwide.
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Product type | Electronic cash drawer |
| Housing material | Steel |
| Product colour | Black |
| Cash tray included | Yes |
| Number of banknote compartments | 4 |
| Number of coin compartments | 8 |
| Removable coin tray | Yes |
| Media slot | Yes |
| Number of media slots | 2 |
| Key lock | Yes |
| Depth | 420 mm |
| Input voltage | 24 V |
| Ports & interfaces | |
| RJ-11 ports quantity | 1 |
| Weight & dimensions | |
| Width | 410 mm |
| Depth | 420 mm |
| Height | 103 mm |
| Packaging content | |
| Number of keys included | 2 pc(s) |