XCell Performance Alkaline LR03 Micro AAA Batterie 100er Box
- Brand: XCell
- Category:
- SKU: 146960
- EAN: 4042883469600
Offer details
Description
Specifications
| Battery | |
|---|---|
| Battery size(s) | AAA |
| Battery type | Single-use battery |
| Battery voltage | 1.5 V |
| Number of batteries included | 100 pc(s) |
| Battery capacity | 1300 mAh |
| Product colour | Blue |
| Battery technology | Alkaline |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | -18 - 50 °C |
| Weight & dimensions | |
| Height | 44.5 mm |
| Diameter | 1.04 cm |
| Weight | 11.5 g |
| Packaging data | |
| Package type | Box |
| Features | |
| Package type | Box |
| Battery voltage | 1.5 V |
| Number of batteries included | 100 pc(s) |
| Battery capacity | 1300 mAh |
| Product colour | Blue |
| Battery technology | Alkaline |
| Other features | |
| Battery type | Single-use battery |