Vertiv PowerIT rack PDU Interchangeable Monitoring Device Upgrade | Local & Remote Monitoring | Redundant Power | Touchscreen | Hot Swappable
- Brand: Vertiv
- Category:
- SKU: IMD-5M
- EAN: 0767041043662 4061471344914
Offer details
Trade Prices
| Distributor | Product | SKU | Stock | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|---|
|
IMD-5M INTELLIGENCE MODULE View on Xvantage |
CL97235 | |||
| Ingram Micro CS |
IMD-5M INTELLIGENCE MODULE |
CL97235 | |||
|
PowerIT IMD-5M rPDU Interchangeable Monitoring Device for Upgrade. Local/Remote/Environmental Sensoring |
IMD-5M |
Description
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Product type | Interchangeable monitoring device |
| Display | |
| Built-in display | Yes |
| Display technology | LCD |
| Ports & interfaces | |
| USB 2.0 Type-A ports quantity | 1 |
| Ethernet LAN | Yes |
| Power | |
| Power supply input voltage | 24 V |
| Weight & dimensions | |
| Width | 31.8 mm |
| Depth | 50.8 mm |
| Height | 101.6 mm |
| Weight | 453.59 g |
| Technical details | |
| Compliance certificates | CE, China RoHS, RoHS, UL |