Offer details
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | £2,478.64 |
Description
Specifications
| Security | |
|---|---|
| Security algorithms | 802.1x RADIUS, HTTPS, SSH |
| Authentication method | RADIUS, TACACS+, LDAP, Kerberos |
| Ports & interfaces | |
| USB 2.0 ports quantity | 1 |
| Serial ports quantity | 48 |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 2 |
| Console port | RJ-45 |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 3 kg |
| Dimensions (WxDxH) | 438.2 x 241.3 x 44.5 mm |
| Power | |
| Power source type | AC |
| AC input voltage | 100-240 V |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| Operational conditions | |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 70 °C |
| Operating temperature (T-T) | 10 - 44 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 15 - 90% |