V7 HA310-2EP headphones/headset Wired Head-band Music Black, Silver
- Brand: V7
- Category:
- SKU: HA310-2EP
- EAN: 0662919104066
Offer details
Trade Prices
| Distributor | Product | SKU | Stock | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|---|
|
3.5MM STEREO HEADPHONES NO MIC View on Xvantage |
CP15851 | |||
| Ingram Micro CS |
3.5MM STEREO HEADPHONES NO MIC |
CP15851 | |||
|
HA310-2EP - headphones |
STD10101775 |
Description
Specifications
| Performance | |
|---|---|
| Product type | Headphones |
| Microphone type | Not available |
| Recommended usage | Music |
| Country of origin | China |
| Wearing style | Head-band |
| Product colour | Black, Silver |
| Certification | CE, FCC |
| Cable length | 1.8 m |
| Technical details | |
| Wearing style | Head-band |
| Product colour | Black, Silver |
| Country of origin | China |
| Compliance certificates | RoHS |
| Design | |
| Product type | Headphones |
| Microphone type | Not available |
| Wearing style | Head-band |
| Product colour | Black, Silver |
| Certification | CE, FCC |
| Harmonized System (HS) code | 85183000 |
| Ports & interfaces | |
| Connectivity technology | Wired |
| 3.5 mm connector | Yes |
| 2.5 mm connector | No |
| 6.35 mm connector | No |
| USB connectivity | No |
| Bluetooth | No |
| RF connectivity | No |
| Cable length | 1.8 m |
| Headphones | |
| Ear coupling | Supraaural |
| Impedance | 32 Ω |
| Driver unit | 3 cm |
| Microphone | |
| Microphone type | Not available |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 69.5 g |
| Width | 137 mm |
| Height | 160 mm |
| Depth | 60 mm |
| Packaging data | |
| Package width | 173 mm |
| Package type | Blister |
| Package height | 230 mm |
| Package depth | 65 mm |
| Package weight | 90 g |
| Certificates | |
| Certification | CE, FCC |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85183000 |
| Supplier features | |
| Country of origin | China |
| Harmonized System (HS) code | 85183000 |
| Other features | |
| Country of origin | China |
| 2.5 mm connector | No |
| Package type | Blister |
| Harmonized System (HS) code | 85183000 |