Tripp Lite U326-003 USB 3.0 SuperSpeed Device Cable (A to Micro-B M/M), Blue, 3 ft. (0.91 m)
- Brand: Eaton
- Category:
- SKU: U326-003
- EAN: 0971471751565 0037332158123 06 ...2158123 0642125222921 0182682321090 6034302031961 0801593410562 6213759742310 0809302193836 0521227151073 0245007668925 0956260788847 0151903495322 6615324234372 0013803024227 0806792211873 0780411546686 0823019824432 6061395760751 0804993673568 0666670001541 0999900100036 0803983011045 0071020387853 0373321581238 0767887428326 0163120700561 0031112350981 0100177542034more
Offer details
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | £23.28 |
Description
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Connector gender | Male/Male |
| Country of origin | Vietnam |
| Connector 1 form factor | Straight |
| Connector 2 form factor | Straight |
| USB version | USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Connector 1 | USB A |
| Connector 2 | Micro-USB B |
| Cable length | 0.91 m |
| Maximum data transfer rate | 5000 Mbit/s |
| Product colour | Blue |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Maximum data transfer rate | 5 Gbit/s |
| Weight & dimensions | |
| Cable length | 0.91 m |
| Package width | 177.8 mm |
| Package depth | 12.7 mm |
| Package height | 228.6 mm |
| Package weight | 30 g |
| Packaging data | |
| Package width | 177.8 mm |
| Package depth | 12.7 mm |
| Package height | 228.6 mm |
| Package weight | 30 g |
| Ports & interfaces | |
| USB version | USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Connector 1 | USB A |
| Connector 2 | Micro-USB B |
| Data transmission | |
| Maximum data transfer rate | 5000 Mbit/s |
| Technical details | |
| Product colour | Blue |
| Country of origin | Vietnam |
| Compliance certificates | RoHS |
| Certificates | |
| Compliance certificates | RoHS |
| Other features | |
| Product colour | Blue |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 10037332158120 |
| Compliance certificates | RoHS |
| Logistics data | |
| Country of origin | Vietnam |
| Master (outer) case gross weight | 540 g |
| Products per master (outer) case | 10 pc(s) |
| Master (outer) case width | 350.5 mm |
| Master (outer) case length | 25.4 mm |
| Master (outer) case height | 398.8 mm |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 10037332158120 |