Tripp Lite P556-006 DVI to VGA High-Resolution Adapter Cable with RGB Coaxial (DVI-A to HD15 M/M), 6 ft. (1.8 m)
- Brand: Eaton
- Category:
- SKU: P556-006
- EAN: 0854585323043 7038557058499 08 ...7058499 0806291819471 0373321207244 6615324229736 6034302027322 0755034022961 4139052295143 7038557058505 0037332120724 0163120887729more
Offer details
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | £15.97 |
Description
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Country of origin | China |
| Product colour | Black |
| Cable length | 1.83 m |
| Connector 1 | DVI-A |
| Connector 2 | VGA (D-Sub) |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Connector contacts plating | Gold |
| Certificates | |
| Compliance certificates | RoHS |
| Technical details | |
| Country of origin | China |
| Compliance certificates | RoHS |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 177.8 mm |
| Package depth | 12.7 mm |
| Package height | 228.6 mm |
| Package weight | 240 g |
| Packaging data | |
| Package width | 177.8 mm |
| Package depth | 12.7 mm |
| Package height | 228.6 mm |
| Package weight | 240 g |
| Logistics data | |
| Master (outer) case width | 457.2 mm |
| Master (outer) case length | 25.4 mm |
| Master (outer) case height | 508 mm |
| Master (outer) case gross weight | 2.45 kg |
| Products per master (outer) case | 10 pc(s) |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 10037332120721 |