Thrustmaster TM Open Wheel Add On Racing wheel
- Brand: Thrustmaster
- Category:
- SKU: 4060114
- EAN: 3362934001872 0663296421784 33 ...6421784 3362935240874more
Offer details
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | £146.49 | ||
| Amazon | New | £177.41 | ||
| Amazon | New | £164.99 |
Description
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Product type | Racing wheel |
| Gaming platforms supported | PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One |
| Product colour | Black |
| Compatible products | TX and T300 servo bases, T-GT, TS-XW, and TS-PC Racer |
| Brand compatibility | Thrustmaster |
| Country of origin | China |
| Built-in display | No |
| Package type | Box |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Warranty card | Yes |
| Packaging content | 1 detachable wheel for compatible Thrustmaster racing wheel bases User guide Warranty information |
| Packaging data | |
| Package type | Box |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
| Width | 280 mm |
| Depth | 85 mm |
| Height | 190 mm |
| Weight | 864 g |
| Logistics data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |