Steelseries QcK Black
- Brand: Steelseries
- Category:
- SKU: 63005
- EAN: 0696552135231 5707119001793 08 ...9001793 0802549558529 5706998020543 8502201549873 0962327098057 5707119000956 4250373404776 7174117203722 7387809028088 0751663521486 0863121551697 0791963197936 5399998092100 0804067183559 5054814650239 7487485604467 0705548264388 7433325083992 0644535518779 5707119002769 0785307933663 5051964762386 0607983728398 5112788161622 9783499115639 0132018249383 7426044329304 8536692509870 0797045617859 5054242044365more
Offer details
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | £9.50 | ||
| Amazon | New | £22.75 | ||
| Amazon | New | £24.37 | ||
| Amazon | New | £6.59 | ||
| Amazon | New | £9.65 | ||
| Amazon | New | £9.29 | ||
| Amazon | New | £13.84 |
Related Products
Description
With the use of high quality cloth material, an optimized texture which guarantees both smoothness and glide and a specially designed non-slippery rubber base this mouse pad blows away the competition and is a great choice not only for the hardcore gamer but also for graphic designers and others who use their mouse for extended periods of time.
Dimensions are 250x210mm which fits even small table sizes. The SteelSeries QcK mini is compatible with all types of mice and is ideal for starters because of its great value for the money.
Specifications
| Colour | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Material | |
| Material | Rubber, Silicone |
| Technical details | |
| Wrist rest | No |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Non-slip base | Yes |
| Package type | Box |
| Design | |
| Gaming mouse pad | No |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Material | Rubber, Silicone |
| Product colour | Black |
| Performance | |
| Gaming mouse pad | No |
| Washable | Yes |
| Wrist rest | No |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Material | Rubber, Silicone |
| Non-slip base | Yes |
| Product colour | Black |
| Surface material | Cloth |
| Size | S |
| Ergonomics | |
| Washable | Yes |
| Wrist rest | No |
| Non-slip base | Yes |
| Weight & dimensions | |
| Width | 250 mm |
| Depth | 210 mm |
| Thickness | 2 mm |
| Packaging data | |
| Package type | Box |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |