Spectralink 8440 DECT telephone Black, Blue
- Brand: Spectralink
- Category:
- SKU: 2200-37174-101
- EAN: 0220037174103
Offer details
Description
Specifications
| Performance | |
|---|---|
| Answering machine | No |
| Type | DECT telephone |
| Design | |
| Product colour | Black, Blue |
| Technical details | |
| Headset included | Yes |
| Product colour | Black, Blue |
| Answering machine | No |
| Type | DECT telephone |
| Harmonized System (HS) code | 85171800 |
| Call management | |
| Caller ID | No |
| Management features | |
| Integrated voicemail | Yes |
| Navigation key | Yes |
| Display | |
| Display diagonal | 5.59 cm (2.2") |
| Built-in display | Yes |
| Ports & interfaces | |
| Wireless connection | Yes |
| Headset connectivity | Bluetooth |
| Power | |
| Talk time | 8 h |
| Standby time | 80 h |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Storage temperature (T-T) | -30 - 60 °C |
| Weight & dimensions | |
| Width | 53 mm |
| Depth | 25 mm |
| Height | 147 mm |
| Weight | 158 g |
| Packaging content | |
| Headset included | Yes |
| Number of handsets included | 1 |