| Motherboard |
|---|
| Processor socket | LGA 1151 (Socket H4) |
| Number of processors supported | 1 |
| Motherboard chipset | Intel® H310 |
| Compatible processor series | Intel® Celeron®, Intel® Core™ i3, Intel® Core™ i5, Intel® Core™ i7, Intel® Core™ i9, Intel® Pentium® |
| Processor |
|---|
| Built-in processor | No |
| Processor socket | LGA 1151 (Socket H4) |
| Number of processors supported | 1 |
| Motherboard chipset | Intel® H310 |
| Compatible processor series | Intel® Celeron®, Intel® Core™ i3, Intel® Core™ i5, Intel® Core™ i7, Intel® Core™ i9, Intel® Pentium® |
| Memory |
|---|
| Memory slots type | DIMM |
| Number of memory slots | 2 |
| Memory channels | Dual-channel |
| Supported memory types | DDR4-SDRAM |
| Supported memory clock speeds | 2400,2666 MHz |
| Maximum internal memory | 32 GB |
| Video |
|---|
| On-board graphics card | No |
| Storage |
|---|
| Supported storage drive types | HDD & SSD |
| Storage drive sizes supported | 3.5,5.25,M.2 |
| Storage drive interface | PCI Express |
| Graphics |
|---|
| On-board graphics card | No |
| Audio |
|---|
| Audio output channels | 5.1 channels |
| Network |
|---|
| Ethernet LAN | Yes |
| Wi-Fi | Yes |
| Ports & interfaces |
|---|
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 4 |
| HDMI version | 2.0a |
| DisplayPorts quantity | 1 |
| VGA (D-Sub) ports quantity | 1 |
| USB 2.0 ports quantity | 4 |
| Microphone in | Yes |
| HDMI ports quantity | 1 |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Expansion slots |
|---|
| PCI Express x16 slots | 1 |
| PCI Express x1 slots | 1 |
| Number of M.2 (M) slots | 1 |
| Design |
|---|
| Housing material | Aluminium |
| LED indicators | HDD, Power |
| Cooling type | Active |
| Product colour | Black |
| Chassis type | Cube |
| Certification | CB, CE, BSMI, ETL, FCC, RCM, RoHS, VCCI |
| Performance |
|---|
| Windows operating systems supported | Windows 10 |
| Linux operating systems supported | Yes |
| BIOS type | UEFI AMI |
| Trusted Platform Module (TPM) version | 2.0 |
| Trusted Platform Module (TPM) | No |
| Processor socket | LGA 1151 (Socket H4) |
| Number of processors supported | 1 |
| Motherboard chipset | Intel® H310 |
| Compatible processor series | Intel® Celeron®, Intel® Core™ i3, Intel® Core™ i5, Intel® Core™ i7, Intel® Core™ i9, Intel® Pentium® |
| Audio output channels | 5.1 channels |
| ACPI version | 3.0 |
| Harmonized System (HS) code | 84713000 |
| Colour |
|---|
| Product colour | Black |
| Technical details |
|---|
| BIOS type | UEFI AMI |
| Trusted Platform Module (TPM) version | 2.0 |
| Trusted Platform Module (TPM) | No |
| Quick start guide | Yes |
| Cooling type | Active |
| Chassis type | Cube |
| Packaging data |
|---|
| Power cord included | Yes |
| Package weight | 4.4 kg |
| Indication |
|---|
| LED indicators | HDD, Power |
| Logistics data |
|---|
| Country of origin | China |
| Power |
|---|
| Power supply type | External AC adapter |
| Power supply | 300 W |
| Number of power supply units | 1 |
| Operational conditions |
|---|
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Certificates |
|---|
| Certification | CB, CE, BSMI, ETL, FCC, RCM, RoHS, VCCI |
| Weight & dimensions |
|---|
| Width | 216 mm |
| Depth | 332 mm |
| Height | 198 mm |
| Package weight | 4.4 kg |
| Weight | 3.3 kg |
| Packaging content |
|---|
| Power cord included | Yes |
| Quick start guide | Yes |
| Other features |
|---|
| Chassis type | Cube |