| Motherboard |
|---|
| Processor socket | LGA 1200 (Socket H5) |
| Number of processors supported | 1 |
| Motherboard chipset | Intel H410 |
| Compatible processor series | Intel® Celeron®, Intel® Core™ i3, Intel® Core™ i5, Intel® Core™ i7, Intel® Core™ i9, Intel® Pentium® |
| Processor |
|---|
| Built-in processor | No |
| Processor socket | LGA 1200 (Socket H5) |
| Number of processors supported | 1 |
| Motherboard chipset | Intel H410 |
| Compatible processor series | Intel® Celeron®, Intel® Core™ i3, Intel® Core™ i5, Intel® Core™ i7, Intel® Core™ i9, Intel® Pentium® |
| Memory |
|---|
| Memory voltage | 1.2 V |
| Memory slots type | SO-DIMM |
| Number of memory slots | 2 |
| Memory channels | Dual-channel |
| Supported memory types | DDR4-SDRAM |
| Supported memory clock speeds | 2666,2933 MHz |
| Maximum internal memory | 64 GB |
| Non-ECC | Yes |
| Video |
|---|
| On-board graphics card | Yes |
| Graphics card family | Intel |
| Storage |
|---|
| Supported storage drive types | HDD & SSD |
| Storage drive sizes supported | 2.5,M.2 |
| Storage drive interface | M.2, Serial ATA III |
| Number of storage drives supported | 2 |
| Card reader integrated | No |
| Graphics |
|---|
| On-board graphics card | Yes |
| Graphics card family | Intel |
| Audio |
|---|
| Audio output channels | 7.1 channels |
| Built-in speaker(s) | No |
| Audio chip | Realtek ALC662 |
| Network |
|---|
| Ethernet LAN | Yes |
| Wi-Fi | No |
| LAN controller | Intel® I219-LM |
| Ports & interfaces |
|---|
| DC-in jack | Yes |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 4 |
| HDMI version | 2.0a |
| VGA (D-Sub) ports quantity | 1 |
| USB 2.0 ports quantity | 4 |
| Microphone in | Yes |
| Headphone outputs | 1 |
| HDMI ports quantity | 1 |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Expansion slots |
|---|
| PCI Express slots version | 3.0 |
| PCI Express x16 slots | 1 |
| Design |
|---|
| VESA mounting | Yes |
| Product type | Mini PC barebone |
| Cable lock slot type | Kensington |
| Cable lock slot | Yes |
| Panel mounting interface | 75 x 75,100 x 100 mm |
| Safety | CB, ETL, BSMI |
| LED indicators | HDD, Power |
| Cooling type | Active |
| Product colour | Black |
| Chassis type | 3L sized PC |
| Certification | CE, FCC, RCM, VCCI, RoHS, ErP |
| Performance |
|---|
| Windows operating systems supported | Windows 10 |
| Linux operating systems supported | Yes |
| BIOS type | AMI |
| Trusted Platform Module (TPM) version | 2.0 |
| Trusted Platform Module (TPM) | Yes |
| Processor socket | LGA 1200 (Socket H5) |
| Operating system installed | No |
| Number of processors supported | 1 |
| Motherboard chipset | Intel H410 |
| Compatible processor series | Intel® Celeron®, Intel® Core™ i3, Intel® Core™ i5, Intel® Core™ i7, Intel® Core™ i9, Intel® Pentium® |
| Audio output channels | 7.1 channels |
| Audio chip | Realtek ALC662 |
| Harmonized System (HS) code | 84713000 |
| Software |
|---|
| Operating system installed | No |
| Colour |
|---|
| Product colour | Black |
| Technical details |
|---|
| BIOS type | AMI |
| Cable lock slot type | Kensington |
| Cable lock slot | Yes |
| Panel mounting interface | 75 x 75,100 x 100 mm |
| Trusted Platform Module (TPM) version | 2.0 |
| Trusted Platform Module (TPM) | Yes |
| Quick start guide | Yes |
| Cooling type | Active |
| Chassis type | 3L sized PC |
| Sustainability certificates | ENERGY STAR |
| Packaging data |
|---|
| Power cord included | Yes |
| Drivers included | Yes |
| AC adapter included | Yes |
| Package weight | 3 kg |
| Indication |
|---|
| LED indicators | HDD, Power |
| Logistics data |
|---|
| Country of origin | China |
| Harmonized System (HS) code | 84713000 |
| Power |
|---|
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| AC adapter output voltage | 19.5 V |
| AC adapter output current | 9.23 A |
| Power supply type | External AC adapter |
| Power supply | 180 W |
| Number of power supply units | 1 |
| Operational conditions |
|---|
| Operating temperature (T-T) | 0 - 50 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Certificates |
|---|
| Safety | CB, ETL, BSMI |
| Certification | CE, FCC, RCM, VCCI, RoHS, ErP |
| Weight & dimensions |
|---|
| Width | 200 mm |
| Depth | 250 mm |
| Height | 78.5 mm |
| Package weight | 3 kg |
| Weight | 1.9 kg |
| Packaging content |
|---|
| Power cord included | Yes |
| Drivers included | Yes |
| AC adapter included | Yes |
| Quick start guide | Yes |
| Other features |
|---|
| Chassis type | 3L sized PC |