Rexel Fasteners 80x50mm (50)
- Brand: Rexel
- Category:
- SKU: 70850
- EAN: 5011858708500 5011858674270
Offer details
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | £15.48 | ||
| Amazon | New | £7.73 | ||
| Amazon | New | £16.70 | ||
| Amazon | New | £7.25 | ||
| Amazon | New | £12.21 | ||
| Amazon | New | £10.86 | ||
| Amazon | New | £22.95 | ||
| Amazon | New | £15.76 | ||
| Amazon | New | £16.10 | ||
| Amazon | New | £9.25 | ||
| Amazon | New | £12.21 | ||
| Amazon | New | £6.77 | ||
| Amazon | New | £8.12 | ||
| Amazon | New | £16.12 | ||
| Amazon | New | £11.34 | ||
| Amazon | New | £6.29 | ||
| Amazon | New | £6.77 | ||
| Amazon | New | £12.18 | ||
| Amazon | New | £9.03 | ||
| Amazon | New | £9.73 |
Related Products
Description
- The most popular fasteners in the world
- Made of solid stainless steel
- For bundling of 8 cm perforated documents
- Capacity: approx. 50 mm
Specifications
| Technical details | |
|---|---|
| Package width | 153 mm |
| Package height | 26 mm |
| Package depth | 87 mm |
| Country of origin | China |
| Product colour | Stainless steel |
| Material | Stainless steel |
| Binding capacity | 8 mm |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 216 g |
| Package weight | 238 g |
| Packaging data | |
| Package width | 153 mm |
| Package height | 26 mm |
| Package depth | 87 mm |
| Package weight | 238 g |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 50 pc(s) |