Offer details
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | £7.48 |
Related Products
Description
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Product colour | Silver |
| Type | Staples pack |
| Stapling capacity | 120 sheets |
| Staple purpose | Fixing |
| Suitable for materials | Paper |
| Gauge | 23/15 |
| Type of staple | 23/15 |
| Material | Galvanized metal |
| Compatibility | for HD210, HD110 |
| Capacity | 1000 staples |
| Galvanized metal | Yes |
| Staple leg length | 1.5 cm |
| Weight & dimensions | |
| Package depth | 77 mm |
| Package width | 72 mm |
| Package height | 20 mm |
| Package weight | 130 g |
| Technical details | |
| Package depth | 77 mm |
| Product colour | Silver |
| Type | Staples pack |
| Stapling capacity | 120 sheets |
| Staple purpose | Fixing |
| Suitable for materials | Paper |
| Gauge | 23/15 |
| Package width | 72 mm |
| Package height | 20 mm |
| Type of staple | 23/15 |
| Material | Galvanized metal |
| Package weight | 130 g |
| Compatibility | for HD210, HD110 |
| Capacity | 1000 staples |
| Staple leg length | 1.5 cm |
| Packaging data | |
| Package depth | 77 mm |
| Package width | 72 mm |
| Package height | 20 mm |
| Package weight | 130 g |
| Other features | |
| Staple leg length | 1.5 cm |