Offer details
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | £36.24 | ||
| Amazon | New | £35.03 | ||
| Amazon | New | £53.99 | ||
| Amazon | New | £35.03 |
Related Products
Description
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Pinning | Yes |
| Staple remover | No |
| Media weight | 80 g/m² |
| Material | Steel |
| Type of staple | 24/8+ |
| Throat depth | 10.5 cm |
| Stapling capacity | 50 sheets |
| Staples loading system | Front |
| Product colour | Black |
| Technical details | |
| Pinning | Yes |
| Staples included | Yes |
| Number of staples included | 1000 pc(s) |
| Staple remover | No |
| Media weight | 80 g/m² |
| Material | Steel |
| Type of staple | 24/8+ |
| Throat depth | 10.5 cm |
| Stapling capacity | 50 sheets |
| Staples loading system | Front |
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
| Width | 44 mm |
| Depth | 180 mm |
| Height | 91 mm |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Packaging content | |
| Staples included | Yes |
| Number of staples included | 1000 pc(s) |