RAM Mounts X-Grip Universal Phone Holder with Ball
- Brand: RAM Mounts
- Category:
- SKU: RAM-HOL-UN7BU
- EAN: 0793442932298 7262318410565 06 ...8410565 0650833510636 0041114127917 7934420086418 4139052208204 7922470239199 0888063699801 6521515363960 0150639080024 0721867153400 0611104334450 0686214215081 7934429322982 0793442008641more
Offer details
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | £46.70 | ||
| Amazon | New | £35.14 | ||
| Amazon | New | £30.99 |
Related Products
Description
Specifications
| Design | |
|---|---|
| Mobile device type | Mobile phone/Smartphone |
| Compatibility | Apple iPhone 6 Apple iPhone 5s Apple iPhone 5c Apple iPhone 5 Apple iPhone 4S Apple iPhone 4 Apple iPhone 3GS Apple iPhone 3G Apple iPhone Apple iPod touch Apple iPod (G1-G5) Samsung GALAXY S4 Samsung GALAXY S5 |
| Type | Passive holder |
| Proper use | Car |
| Product colour | Black |
| Material | Stainless steel |
| Multimedia | |
| Built-in speaker(s) | No |
| Ergonomics | |
| Adjustable width | Yes |
| Minimum device width | 4.76 cm |
| Maximum device width | 8.26 cm |
| Maximum device depth | 2.22 cm |
| Built-in charger | No |
| Technical details | |
| Mobile device type | Mobile phone/Smartphone |
| Compatibility | Apple iPhone 6 Apple iPhone 5s Apple iPhone 5c Apple iPhone 5 Apple iPhone 4S Apple iPhone 4 Apple iPhone 3GS Apple iPhone 3G Apple iPhone Apple iPod touch Apple iPod (G1-G5) Samsung GALAXY S4 Samsung GALAXY S5 |
| Type | Passive holder |
| Proper use | Car |
| Product colour | Black |
| Material | Stainless steel |
| Minimum device width | 4.76 cm |
| Maximum device width | 8.26 cm |
| Maximum device depth | 2.22 cm |
| Built-in charger | No |
| System requirements | |
| Adjustable width | Yes |
| Minimum device width | 4.76 cm |
| Maximum device width | 8.26 cm |
| Maximum device depth | 2.22 cm |
| Power | |
| Power source type | Not supported |
| Built-in charger | No |
| Weight & dimensions | |
| Package weight | 100 g |
| Audio | |
| Built-in speaker(s) | No |
| Packaging data | |
| Package weight | 100 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |