RAM Mounts X-Grip Universal Holder for 7"-8" Tablets with Ball
- Brand: RAM Mounts
- Category:
- SKU: RAM-HOL-UN8BCU
- EAN: 0793442936050
Offer details
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | £59.95 |
Related Products
Description
Specifications
| Design | |
|---|---|
| Mobile device type | Tablet/UMPC |
| Type | Passive holder |
| Product colour | Black |
| Material | Plastic, Stainless steel |
| Multimedia | |
| Built-in speaker(s) | No |
| Technical details | |
| Mobile device type | Tablet/UMPC |
| Type | Passive holder |
| Product colour | Black |
| Material | Plastic, Stainless steel |
| Power | |
| Power source type | Not supported |
| Weight & dimensions | |
| Width | 57 mm |
| Depth | 22.2 mm |
| Height | 146 mm |
| Weight | 118 g |
| Audio | |
| Built-in speaker(s) | No |