RAM Mounts X-Grip Universal Drill-Down Mount for 7"-8" Tablets
- Brand: RAM Mounts
- Category:
- SKU: RAM-B-138-UN8U
- EAN: 0793442940675
Offer details
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | £100.57 |
Related Products
Description
Specifications
| Design | |
|---|---|
| Device mount type | Suction cup |
| Orientation | Horizontal/Vertical |
| Mobile device type | Tablet/UMPC |
| Type | Active holder |
| Proper use | Car |
| Product colour | Black |
| Material | Aluminium, Composite, Stainless steel |
| Ergonomics | |
| Maximum screen size compatibility | 20.3 cm (8") |
| Built-in charger | No |
| Technical details | |
| Mobile device type | Tablet/UMPC |
| Type | Active holder |
| Proper use | Car |
| Product colour | Black |
| Material | Aluminium, Composite, Stainless steel |
| Built-in charger | No |
| Maximum screen size compatibility | 20.3 cm (8") |
| System requirements | |
| Maximum screen size compatibility | 20.3 cm (8") |
| Power | |
| Built-in charger | No |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 304 g |