RAM Mounts X-Grip Phone Mount with Motorcycle Handlebar Clamp Base
- Brand: RAM Mounts
- Category:
- SKU: RAM-B-367-UN7U
- EAN: 0793442951091
Offer details
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | 12590 hours ago | £104.85 | |
| Amazon | New | £78.20 |
Related Products
Description
Specifications
| Design | |
|---|---|
| Device mount type | X-Grip |
| Orientation | Horizontal/Vertical |
| Mobile device type | Mobile phone/Smartphone |
| Type | Passive holder |
| Proper use | Motorcycle |
| Product colour | Black |
| Material | Aluminium, Composite, Rubber, Stainless steel |
| Ergonomics | |
| Minimum device width | 4.76 cm |
| Maximum device width | 8.26 cm |
| Maximum device depth | 2.22 cm |
| Minimum device height | 10.8 cm |
| Built-in charger | No |
| Technical details | |
| Mobile device type | Mobile phone/Smartphone |
| Type | Passive holder |
| Proper use | Motorcycle |
| Product colour | Black |
| Material | Aluminium, Composite, Rubber, Stainless steel |
| Minimum device width | 4.76 cm |
| Maximum device width | 8.26 cm |
| Maximum device depth | 2.22 cm |
| Minimum device height | 10.8 cm |
| Built-in charger | No |
| System requirements | |
| Minimum device width | 4.76 cm |
| Maximum device width | 8.26 cm |
| Maximum device depth | 2.22 cm |
| Minimum device height | 10.8 cm |
| Power | |
| Power source type | Not supported |
| Built-in charger | No |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |