RAM Mounts Tough-Tray II Spring Loaded Netbook/Tablet Holder
- Brand: RAM Mounts
- Category:
- SKU: RAM-234-6
- EAN: 0793442920981 7934429209818
Offer details
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | £19.98 |
Related Products
Description
Specifications
| Design | |
|---|---|
| Device mount type | X-Grip |
| Mobile device type | Mobile computer, Tablet/UMPC |
| Type | Passive holder |
| Product colour | Black |
| Material | Composite |
| Ergonomics | |
| Built-in charger | No |
| Technical details | |
| Mobile device type | Mobile computer, Tablet/UMPC |
| Type | Passive holder |
| Product colour | Black |
| Material | Composite |
| Built-in charger | No |
| Power | |
| Built-in charger | No |
| Weight & dimensions | |
| Width | 282 mm |
| Depth | 152 mm |
| Height | 25.4 mm |
| Weight | 526.16 g |
| Arm length | 6.98 cm |