RAM Mounts Tab-Tite Universal Spring Loaded Holder for Small Tablets
- Brand: RAM Mounts
- Category:
- SKU: RAM-HOL-TAB-SMU
- EAN: 7934429314208 0793442931420
Offer details
Related Products
Description
Specifications
| Design | |
|---|---|
| Mobile device type | Tablet/UMPC |
| Compatibility | Apple iPad mini 1 Apple iPad mini 2 Apple iPad mini 3 Apple iPad mini 4 Most 7" (17,78 cm) |
| Type | Passive holder |
| Proper use | Car |
| Product colour | Black |
| Multimedia | |
| Built-in speaker(s) | No |
| Ergonomics | |
| Maximum device width | 13.5 cm |
| Minimum device depth | 3.17 mm |
| Maximum device depth | 2.69 cm |
| Minimum device height | 12.7 cm |
| Maximum device height | 24.4 cm |
| Built-in charger | No |
| Technical details | |
| Mobile device type | Tablet/UMPC |
| Compatibility | Apple iPad mini 1 Apple iPad mini 2 Apple iPad mini 3 Apple iPad mini 4 Most 7" (17,78 cm) |
| Type | Passive holder |
| Proper use | Car |
| Product colour | Black |
| Maximum device width | 13.5 cm |
| Minimum device depth | 3.17 mm |
| Maximum device depth | 2.69 cm |
| Minimum device height | 12.7 cm |
| Maximum device height | 24.4 cm |
| Built-in charger | No |
| System requirements | |
| Maximum device width | 13.5 cm |
| Minimum device depth | 3.17 mm |
| Maximum device depth | 2.69 cm |
| Minimum device height | 12.7 cm |
| Maximum device height | 24.4 cm |
| Power | |
| Power source type | Not supported |
| Built-in charger | No |
| Audio | |
| Built-in speaker(s) | No |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |