RAM Mounts Tab-Tite Universal Spring Loaded Holder for Large Tablets
- Brand: RAM Mounts
- Category:
- SKU: RAM-HOL-TAB-LGU
- EAN: 7934429339362 0744037419649
Offer details
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | £72.36 | ||
| Amazon | New | £75.92 |
Related Products
Description
Specifications
| Design | |
|---|---|
| Mobile device type | Tablet/UMPC |
| Compatibility | Apple iPad 4 Apple iPad 3 Apple iPad 2 Apple iPad 1 |
| Type | Passive holder |
| Proper use | Car |
| Product colour | Black |
| Multimedia | |
| Built-in speaker(s) | No |
| Ergonomics | |
| Maximum screen size compatibility | 25.4 cm (10") |
| Built-in charger | No |
| Technical details | |
| Mobile device type | Tablet/UMPC |
| Compatibility | Apple iPad 4 Apple iPad 3 Apple iPad 2 Apple iPad 1 |
| Type | Passive holder |
| Proper use | Car |
| Product colour | Black |
| Built-in charger | No |
| Maximum screen size compatibility | 25.4 cm (10") |
| System requirements | |
| Maximum screen size compatibility | 25.4 cm (10") |
| Power | |
| Power source type | Not supported |
| Built-in charger | No |
| Audio | |
| Built-in speaker(s) | No |