RAM Mounts Tab-Tite Tablet Holder for Samsung Galaxy Tab A 8.0 + More
- Brand: RAM Mounts
- Category:
- SKU: RAM-HOL-TAB27U
- EAN: 0793442948350
Offer details
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | £32.99 |
Related Products
Description
Specifications
| Design | |
|---|---|
| Mobile device type | Tablet/UMPC |
| Compatibility | Apple iPad mini 2 Apple iPad mini 3 Dell Venue 8 (2014) Dell Venue 8 Pro Dell Venue 8 Pro 5855 Huawei MediaPad T1 8.0 Lenovo Ideapad Miix 300 LG G Pad F2 8.0 LG G Pad X II 8.0 Nvidia Shield Tablet Samsung Galaxy Tab A 8.0 Samsung Galaxy Tab Pro 8.4 |
| Product colour | Black |
| Material | Composite |
| Multimedia | |
| Built-in speaker(s) | No |
| Ergonomics | |
| Adjustable width | Yes |
| Height adjustment | Yes |
| Minimum device width | 10.9 cm |
| Maximum device width | 13.5 cm |
| Maximum device depth | 9.4 mm |
| Minimum device height | 20 cm |
| Maximum device height | 25.4 cm |
| Built-in charger | No |
| Technical details | |
| Mobile device type | Tablet/UMPC |
| Compatibility | Apple iPad mini 2 Apple iPad mini 3 Dell Venue 8 (2014) Dell Venue 8 Pro Dell Venue 8 Pro 5855 Huawei MediaPad T1 8.0 Lenovo Ideapad Miix 300 LG G Pad F2 8.0 LG G Pad X II 8.0 Nvidia Shield Tablet Samsung Galaxy Tab A 8.0 Samsung Galaxy Tab Pro 8.4 |
| Product colour | Black |
| Material | Composite |
| Minimum device width | 10.9 cm |
| Maximum device width | 13.5 cm |
| Maximum device depth | 9.4 mm |
| Minimum device height | 20 cm |
| Maximum device height | 25.4 cm |
| Built-in charger | No |
| Height adjustment | Yes |
| System requirements | |
| Adjustable width | Yes |
| Height adjustment | Yes |
| Minimum device width | 10.9 cm |
| Maximum device width | 13.5 cm |
| Maximum device depth | 9.4 mm |
| Minimum device height | 20 cm |
| Maximum device height | 25.4 cm |
| Power | |
| Built-in charger | No |
| Audio | |
| Built-in speaker(s) | No |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |