RAM Mounts Tab-Tite Tablet Holder for Apple iPad Pro 9.7 with Case + More
- Brand: RAM Mounts
- Category:
- SKU: RAM-HOL-TAB8U
- EAN: 0793442936722 7934429367228
Offer details
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | £34.61 | ||
| Amazon | New | £30.93 | ||
| Amazon | New | £30.93 | ||
| Amazon | New | £34.61 | ||
| Amazon | New | £34.58 | ||
| Amazon | New | £34.58 |
Related Products
Description
Specifications
| Design | |
|---|---|
| Mobile device type | Tablet/UMPC |
| Compatibility | Apple iPad Pro 9.7 (1st Generation) with Case |
| Type | Passive holder |
| Proper use | Car |
| Product colour | Black |
| Multimedia | |
| Built-in speaker(s) | No |
| Ergonomics | |
| Maximum screen size | 24.6 cm (9.7") |
| Minimum device width | 16.2 cm |
| Maximum device width | 21.1 cm |
| Minimum device depth | 3.3 mm |
| Maximum device depth | 2.84 cm |
| Minimum device height | 22.9 cm |
| Maximum device height | 29.2 cm |
| Built-in charger | No |
| Technical details | |
| Mobile device type | Tablet/UMPC |
| Compatibility | Apple iPad Pro 9.7 (1st Generation) with Case |
| Type | Passive holder |
| Proper use | Car |
| Product colour | Black |
| Minimum device width | 16.2 cm |
| Maximum device width | 21.1 cm |
| Minimum device depth | 3.3 mm |
| Maximum device depth | 2.84 cm |
| Minimum device height | 22.9 cm |
| Maximum device height | 29.2 cm |
| Built-in charger | No |
| Maximum screen size | 24.6 cm (9.7") |
| System requirements | |
| Maximum screen size | 24.6 cm (9.7") |
| Minimum device width | 16.2 cm |
| Maximum device width | 21.1 cm |
| Minimum device depth | 3.3 mm |
| Maximum device depth | 2.84 cm |
| Minimum device height | 22.9 cm |
| Maximum device height | 29.2 cm |
| Power | |
| Power source type | Not supported |
| Built-in charger | No |
| Audio | |
| Built-in speaker(s) | No |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |