RAM Mounts Tab-Tite Tablet Holder for Apple iPad Gen 1-4 with Case + More
- Brand: RAM Mounts
- Category:
- SKU: RAM-HOL-TAB17U
- EAN: 0793442941214 7934429412140
Offer details
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | £41.53 |
Related Products
Description
Specifications
| Design | |
|---|---|
| Mobile device type | Mobile phone/Smartphone |
| Compatibility | Apple iPad (1st Generation) with Case Apple iPad (3rd Generation) with Case Apple iPad (4th Generation) with Case Apple iPad 2 with Case Dell Venue 10 7000 with Case Google Nexus 10 with Case HP ElitePad 900 G1 with Case HP Pro 610 with Case HP Pro Slate 10.1 with Case Lenovo S6000 with Case Lenovo Yoga Tablet 2 (10 inch) with Case |
| Type | Passive holder |
| Proper use | Car |
| Product colour | Black |
| Multimedia | |
| Built-in speaker(s) | No |
| Ergonomics | |
| Maximum screen size | 25.4 cm (10") |
| Minimum device width | 16.2 cm |
| Maximum device width | 21 cm |
| Minimum device depth | 3.3 mm |
| Maximum device depth | 2.79 cm |
| Minimum device height | 24.1 cm |
| Maximum device height | 29.9 cm |
| Built-in charger | No |
| Technical details | |
| Mobile device type | Mobile phone/Smartphone |
| Compatibility | Apple iPad (1st Generation) with Case Apple iPad (3rd Generation) with Case Apple iPad (4th Generation) with Case Apple iPad 2 with Case Dell Venue 10 7000 with Case Google Nexus 10 with Case HP ElitePad 900 G1 with Case HP Pro 610 with Case HP Pro Slate 10.1 with Case Lenovo S6000 with Case Lenovo Yoga Tablet 2 (10 inch) with Case |
| Type | Passive holder |
| Proper use | Car |
| Product colour | Black |
| Minimum device width | 16.2 cm |
| Maximum device width | 21 cm |
| Minimum device depth | 3.3 mm |
| Maximum device depth | 2.79 cm |
| Minimum device height | 24.1 cm |
| Maximum device height | 29.9 cm |
| Built-in charger | No |
| Maximum screen size | 25.4 cm (10") |
| System requirements | |
| Maximum screen size | 25.4 cm (10") |
| Minimum device width | 16.2 cm |
| Maximum device width | 21 cm |
| Minimum device depth | 3.3 mm |
| Maximum device depth | 2.79 cm |
| Minimum device height | 24.1 cm |
| Maximum device height | 29.9 cm |
| Power | |
| Power source type | Not supported |
| Built-in charger | No |
| Audio | |
| Built-in speaker(s) | No |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |