RAM Mounts Tab-Tite Tablet Holder for Apple iPad 9.7 + More
- Brand: RAM Mounts
- Category:
- SKU: RAM-HOL-TAB6U
- EAN: 0793442932830 0888063092268
Offer details
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | £38.10 |
Related Products
Description
Specifications
| Design | |
|---|---|
| Mobile device type | Tablet/UMPC |
| Compatibility | Amazon Fire HD 10 Apple iPad 9.7 (2018) Apple iPad Air Apple iPad Air 2 Lenovo Miix 3 Lenovo Tab 2 A10-70 Lenovo Tab3 10 Business Lenovo ThinkPad Tablet 2 Lenovo Yoga Book Lenovo Yoga Tab 3 10 LG G Pad 10.1 Samsung Galaxy Tab 8.9 Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 |
| Type | Passive holder |
| Proper use | Car |
| Product colour | Black |
| Material | Composite |
| Multimedia | |
| Built-in speaker(s) | No |
| Ergonomics | |
| Minimum device width | 15.4 cm |
| Maximum device width | 17.3 cm |
| Minimum device depth | 3.3 mm |
| Maximum device depth | 1.27 cm |
| Minimum device height | 21.9 cm |
| Maximum device height | 28.6 cm |
| Built-in charger | No |
| Technical details | |
| Mobile device type | Tablet/UMPC |
| Compatibility | Amazon Fire HD 10 Apple iPad 9.7 (2018) Apple iPad Air Apple iPad Air 2 Lenovo Miix 3 Lenovo Tab 2 A10-70 Lenovo Tab3 10 Business Lenovo ThinkPad Tablet 2 Lenovo Yoga Book Lenovo Yoga Tab 3 10 LG G Pad 10.1 Samsung Galaxy Tab 8.9 Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 |
| Type | Passive holder |
| Proper use | Car |
| Product colour | Black |
| Material | Composite |
| Minimum device width | 15.4 cm |
| Maximum device width | 17.3 cm |
| Minimum device depth | 3.3 mm |
| Maximum device depth | 1.27 cm |
| Minimum device height | 21.9 cm |
| Maximum device height | 28.6 cm |
| Built-in charger | No |
| System requirements | |
| Minimum device width | 15.4 cm |
| Maximum device width | 17.3 cm |
| Minimum device depth | 3.3 mm |
| Maximum device depth | 1.27 cm |
| Minimum device height | 21.9 cm |
| Maximum device height | 28.6 cm |
| Power | |
| Power source type | Not supported |
| Built-in charger | No |
| Audio | |
| Built-in speaker(s) | No |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |