RAM Mounts Tab-Tite Spring Loaded Holder for 8" Tablets with Cases
- Brand: RAM Mounts
- Category:
- SKU: RAM-HOL-TAB29U
- EAN: 0793442949180
Offer details
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | £31.35 |
Related Products
Description
Specifications
| Design | |
|---|---|
| Mobile device type | Tablet/UMPC |
| Compatibility | Apple iPad mini 2 with Case Apple iPad mini 3 with Case Apple iPad mini 4 with Case Apple iPad mini 5 with Case HP Pro Tablet 408 Samsung Galaxy Tab A 8.0 with Case Samsung Galaxy Tab S2 8.0 with Case |
| Type | Passive holder |
| Proper use | Car |
| Product colour | Black |
| Material | Composite |
| Ergonomics | |
| Minimum device width | 12.7 cm |
| Maximum device width | 14.9 cm |
| Minimum device depth | 7.6 mm |
| Maximum device depth | 1.7 cm |
| Minimum device height | 21 cm |
| Maximum device height | 27.9 cm |
| Built-in charger | No |
| Technical details | |
| Mobile device type | Tablet/UMPC |
| Compatibility | Apple iPad mini 2 with Case Apple iPad mini 3 with Case Apple iPad mini 4 with Case Apple iPad mini 5 with Case HP Pro Tablet 408 Samsung Galaxy Tab A 8.0 with Case Samsung Galaxy Tab S2 8.0 with Case |
| Type | Passive holder |
| Proper use | Car |
| Product colour | Black |
| Material | Composite |
| Minimum device width | 12.7 cm |
| Maximum device width | 14.9 cm |
| Minimum device depth | 7.6 mm |
| Maximum device depth | 1.7 cm |
| Minimum device height | 21 cm |
| Maximum device height | 27.9 cm |
| Built-in charger | No |
| System requirements | |
| Minimum device width | 12.7 cm |
| Maximum device width | 14.9 cm |
| Minimum device depth | 7.6 mm |
| Maximum device depth | 1.7 cm |
| Minimum device height | 21 cm |
| Maximum device height | 27.9 cm |
| Power | |
| Built-in charger | No |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |