RAM Mounts Tab-Lock Universal Spring Loaded Holder for Large Tablets
- Brand: RAM Mounts
- Category:
- SKU: RAM-HOL-TABL-LGU
- EAN: 0793442935893 7934429358936
Offer details
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | £72.36 | ||
| Amazon | New | £75.92 |
Related Products
Description
Specifications
| Design | |
|---|---|
| Mobile device type | Tablet/UMPC |
| Compatibility | Apple iPad Apple iPad 2 Apple iPad 3 Apple iPad HD Asus EEE Pad Asus Eee Pad Transformer HP TouchPad Lenovo LePad Slate LG G-Slate LG Optimus Pad Motorola XOOM Motorola XOOM 2 10.1 Pandigital R90A200 Samsung Galaxy Tab 8.9 Samsung Galaxy Tab 10.1 Samsung Galaxy Tab 2 10.1 Toshiba Thrive |
| Type | Passive holder |
| Proper use | Car |
| Product colour | Black |
| Multimedia | |
| Built-in speaker(s) | No |
| Ergonomics | |
| Maximum screen size | 25.6 cm (10.1") |
| Maximum device width | 19.7 cm |
| Minimum device depth | 1.27 cm |
| Maximum device depth | 1.42 cm |
| Minimum device height | 20.3 cm |
| Maximum device height | 26 cm |
| Built-in charger | No |
| Technical details | |
| Mobile device type | Tablet/UMPC |
| Compatibility | Apple iPad Apple iPad 2 Apple iPad 3 Apple iPad HD Asus EEE Pad Asus Eee Pad Transformer HP TouchPad Lenovo LePad Slate LG G-Slate LG Optimus Pad Motorola XOOM Motorola XOOM 2 10.1 Pandigital R90A200 Samsung Galaxy Tab 8.9 Samsung Galaxy Tab 10.1 Samsung Galaxy Tab 2 10.1 Toshiba Thrive |
| Type | Passive holder |
| Proper use | Car |
| Product colour | Black |
| Maximum device width | 19.7 cm |
| Minimum device depth | 1.27 cm |
| Maximum device depth | 1.42 cm |
| Minimum device height | 20.3 cm |
| Maximum device height | 26 cm |
| Built-in charger | No |
| Maximum screen size | 25.6 cm (10.1") |
| System requirements | |
| Maximum screen size | 25.6 cm (10.1") |
| Maximum device width | 19.7 cm |
| Minimum device depth | 1.27 cm |
| Maximum device depth | 1.42 cm |
| Minimum device height | 20.3 cm |
| Maximum device height | 26 cm |
| Power | |
| Power source type | Not supported |
| Built-in charger | No |
| Audio | |
| Built-in speaker(s) | No |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |